Dzisiaj jest poniedziałek, 02 października 2023 r., 275 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
TOP Kosztowniak

X ENEA Energetyczna Dycha Kozienice 2023. Najbardziej energetyczny bieg w regionie wystartuje już 16 września w Kozienicach !!!
Dodał: MaG, 29-08-2023 12:50, odsłon: 314

Trwają zapisy i przygotowania do jubileuszowej, X edycji ENEA Energetycznej Dychy Kozienice 2023, czyli popularnego w Kozienicach i regionie biegu ulicznego na 10 km, którego sponsorem tytularnym jest ENEA Wytwarzanie.

Energetyczna Dycha co roku przyciąga do Kozienic miłośników biegania, czyli najprostszej i najpopularniejszej w naszym kraju formy aktywności fizycznej. W tym roku spotkamy się na starcie i mecie 16 września. Tradycyjnie bieg organizowany jest dla szerokiego grona biegaczy – tych którzy biegają wiele lat, jak i tych, którzy dopiero zaczynają swoja biegową przygodę. Dlatego też zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu – biegu po malowniczych terenach kozienickiego powiśla na dystansie 10 km. To dystans praktycznie dla każdego! Żeby wziąć udział w biegu wystarczy wejść na stronę z zapisami https://tinyurl.com/XENEADYCHA2023, zarejestrować się i pokryć opłatę startową. Na stronie z zapisami oraz na stronie wydarzenia: www.facebook.com/XENEADYCHA znajdą Państwo wszystkie informacje dotyczące biegu, przewidzianych nagród i różnych atrakcji towarzyszących. Poniżej prezentujemy najważniejsze.

 

W tym roku uczestnicy pobiegną zupełnie nową trasą Energetycznej Dychy, w pewnym stopniu nawiązującą do odbywającego się w latach 80. i na początku lat 90. „Kozienickiego Biegu Energetyków”. START – znajduje się w sąsiedztwie energetycznego giganta, czyli Elektrowni „Kozienice” przy Alei Józefa Zielińskiego w Świerżach Górnych. META natomiast ulokowana będzie na ul. Zdziczów w Kozienicach, przy wjeździe na teren Ośrodka Rekreacji i Turystyki KCRiS. Na START biegacze zostaną przewiezieni autokarami z okolicy mety, gdzie będzie punkt zborny.

 

 

Na terenie ośrodka znajdować się będzie również Biuro Zawodów (świetlica) oraz cała infrastruktura organizacyjna i „miasteczko biegowe” z różnego rodzaju atrakcjami dla biegaczy i kibiców – tych najmłodszych, jak i starszych. Wolny czas umilać będą m.in. Kraina Zabaw – dmuchane place zabaw, zjeżdżalnie, bańki mydlane, animacje sportowe dla dzieci, w tym przewidywane biegi dla dzieci i młodzieży – każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal minibiegów i podarunki (szczegóły na miejscu w dniu wydarzenia); fotobudka 360 i inne atrakcje.

 

 

Mapę z wytyczoną i opisaną trasą biegu znajdziecie w poniższej grafice. Na 5 km znajdować się będzie punkt odżywczy z wodą mineralną niegazowaną. Nad bezpieczeństwem uczestników i kibiców czuwać będą służby porządkowe złożone m.in. z przedstawicieli organizatorów, wolontariuszy, druhów OSP, funkcjonariuszy Policji, ratownicy medyczni. PROGRAM 15.09.2023 r. - piątek wydawanie pakietów startowych w biurze zawodów - świetlica Ośrodka Sportu i Rekreacji KCRiS ul. Bohaterów Studzianek 30, Kozienice. 16.09.2023 r. - sobota - 8.00-10.00 - wydawanie pakietów startowych (miejsce jak wyżej); - 10.30-10.50 - przewóz autokarami zawodników na miejsce startu (punkt zborny w okolicy mety zawodów); - godz. 11.00 – start biegu; - godz. 12.30– zamknięcie trasy biegu; - godz. 13.00 - dekoracja zwycięzców biegu w przewidzianych kategoriach; losowanie nagród dla uczestników biegu (Amfiteatr KCRiS, ul. Bohaterów Studzianek 30). - godz. 14.00 – zakończenie imprezy.

 

 

ZGŁOSZENIA Istnieją dwie możliwości zgłoszenia do zawodów: - zgłoszenia elektronicznie do 11 września 2023 r. za pośrednictwem strony: https://tinyurl.com/XENEADYCHA2023 - zgłoszenia do zawodów w biurze zawodów – świetlica Ośrodka Sportu i Rekreacji Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu, ul. Bohaterów Studzianek 30 w dniach: 15.09.2023 r. – (piątek) w godz. od 18:00 do 19:30; 16.09.2023 r. – (sobota) w godz. od 8:00 do 10:00.

 

- Limit uczestników wynosi 250 osób. Zgłoszenia są przyjmowane do osiągnięcia limitu. Organizator zastrzega sobie prawo do zwiększenia limitu uczestników.

 

OPŁATY STARTOWE: 65 zł - do 11.09.2023 r.; 50 zł - do 11.09.2023 r. - mieszkańcy Gminy Kozienice i pracownicy Grupy Kapitałowej ENEA; 80 zł - od 15.09.2023 r. oraz w dniu zawodów - dotyczy niezależnie wszystkich zawodników. W ramach opłaty startowej zawodnicy otrzymają: numer startowy z chipem, okolicznościową koszulkę techniczną, obsługę informatyczną mierzenia czasu biegu, wodę mineralną na trasie oraz mecie, logistykę zaplecza przed i po biegu, posiłek regeneracyjny po biegu, darmowe wejście na basen w Kozienicach w dniu zawodów (16.09.2023 r.) – za okazaniem numeru startowego, transport z okolicy mety zawodów na start biegu. Po podaniu w zgłoszeniu prawidłowego numeru telefonu otrzymają uzyskany wynik biegu za pośrednictwem SMS. Każdy uczestnik, który ukończy bieg otrzyma okolicznościowy medal.

 

 

W pakiecie startowym znajdą się dodatkowe, atrakcyjne przedmioty ufundowane przez organizatorów i partnerów imprezy. Podczas tegorocznej X ENEA Energetycznej Dychy Kozienice 2023 uczestnicy rywalizować będą w następujących kategoriach. Open kobiet, open mężczyzn oraz wiekowych:

  1. a) K19/M19 (18-19 lat); b) K20/M20 (20-29 lat); c) K30/M30 (30-39 lat); d) K40/M40 (40-49 lat); e) K50/M50 (50-59 lat); f) K60/M60 (60-69 lat); g) K70/M70 (70 i więcej lat).
  2. Open kobiet, open mężczyzn – VII Mistrzostwa Grupy Kapitałowej Enea.
  3. Drużynowa:
  4. a) Najbardziej Energetyczna Drużyna; b) Najliczniejsza Drużyna.

Organizator przewiduje następujące nagrody:

  • kategoria generalna kobiet i mężczyzn - statuetki, nagrody finansowe:

1  miejsce – 600 zł;  2 miejsce – 500 zł, 3  miejsce – 400 zł

  • kategorie wiekowe kobiet i mężczyzn – statuetki, nagrody finansowe:

1  miejsce – 200 zł; 2  miejsce – 150 zł; 3  miejsce – 100 zł

  • VII Mistrzostw Grupy Kapitałowej Enea kategoria generalna kobiet i mężczyzn – statuetki, nagrody finansowe:

1  miejsce – 350 zł;  2 miejsce – 250 zł,  3 miejsce – 150 zł - zawodnicy nagrodzeni w kategoriach open oraz open Mistrzostw Grupy Kapitałowej Enea nie będą brani pod uwagę przy klasyfikacjach i nagrodach w kategoriach wiekowych  Dodatkowo pamiątkowe statuetki otrzymają: ➢ najlepsza mieszkanka, najlepszy mieszkaniec Gminy Kozienice ➢ najstarsza uczestniczka i najstarszy uczestnik biegu,

  • w klasyfikacji Najbardziej Energetyczna Drużyna zostaną przyznane trzy miejsca (1-3) uhonorowane pamiątkowymi statuetkami;
  • w klasyfikacji Najliczniejsza Drużyna zostanie wyłoniona jedna drużyna wyróżniona pamiątkowym pucharem/statuetką;
  • wśród wszystkich uczestników biegu, na podstawie numerów startowych w loterii zostaną rozlosowane atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez partnerów biegu.

W sprawach organizacyjnych informacji udzielają: Krzysztof Zając – tel. 509 555 139, email: poczta@ksrh.pl;  Tomasz Baranowski – tel. 508 184 647, tomaszbaranowski@poczta.fm

 

 

 

Serdecznie zapraszamy na biegowe emocje 16 września do Kozienic. Obiecujemy, że sportowych i pozasportowych wrażeń na pewno nie zabraknie tak uczestnikom, jak i kibicom X ENEA Energetycznej Dychy Kozienice 2023

Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
ZOBACZ WIĘCEJ
WIĘCEJ +
Z uwagi na duże zainteresowanie uruchamiamy dodatkowe grupy we wszystkich oddzia...
fot. Mariusz Grotkowski/Julia Grotkowska/ Maciej Walos
10 września w gminie Policzna miało miejsce wydarzenie, które z pewnością...
fot.Facebook.com/ Rafał Rajkowski
Zakończyły się dwie ważne inwestycje drogowe w powiecie zwoleńskim. Nowe oblicze...
fot. Gmina Policzna
27 sierpnia w kościele parafialnym pod wezwaniem Świętego Stefana w Policznie od...
Zbliża się początek nowego roku szkolnego, a to oznacza  również kon...
Trwają zapisy i przygotowania do jubileuszowej, X edycji ENEA Energetycznej Dych...
Zespół Placówek Oświatowych w Policznie wzbogaci się o sprzęt mult...
fot. Mariusz Grotkowski
Zakończyły się prace związane z konserwacją i adaptacją XIX-wiecznej oficyny wch...
fot. archiwum Kozienice24
Dziś Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda podpisał postanowienie w s...
Zakończyła się budowa nowoczesnej sieci kanalizacyjnej w miejscowościach: Świetl...
Gmina Policzna otrzyma duże wsparcie finansowe na budowę świetlicy kontenerowej ...
fot. UG Policzna
28 czerwca odbyła się jedna z najważniejszych sesji Rady Gminy Policzna w roku, ...
fot. CENTRUM NAUKI KOPERNIK
Już w sobotę 1 lipca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Przyłęku w powiecie zwole...
35 tysięcy złotych na utylizację wyrobów zawierających azbest, 30 tysięcy...
fot. UG Policzna
Nadszedł długo wyczekiwany przez dzieci i młodzież czas – wakacyjny odpocz...
Koniec roku szkolnego to czas, kiedy uczniowie szykują się do końcowych test&oac...
fot. UG Policzna/Julia Grotkowska/Maciej Walos
Piękna tradycja przeplatana nowoczesnością – to znak tegorocznych Czarnole...
fot. archiwum Zwolen24
Występ zespołu Sobótka, Biesiada „Jędrzeja”, kabaret KOŃ POLS...
fot. UG Policzna
W niedzielę 11 czerwca 2023 roku przedstawiciele samorządu gminy Policzna wraz z...
Wszyscy wiemy, że nie ma lepszego sposobu uczenia się czegoś nowego jak przez wł...

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Gmina Policzna
Zobacz więcej
MCSW Elektrownia
Zobacz więcej
Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook