Dzisiaj jest sobota, 24 lutego 2024 r., 55 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
X ENEA Energetyczna Dycha Kozienice 2023. Najbardziej energetyczny bieg w regionie wystartuje już 16 września w Kozienicach !!!
Dodał: MaG, 29-08-2023 12:50, odsłon: 1329

Trwają zapisy i przygotowania do jubileuszowej, X edycji ENEA Energetycznej Dychy Kozienice 2023, czyli popularnego w Kozienicach i regionie biegu ulicznego na 10 km, którego sponsorem tytularnym jest ENEA Wytwarzanie.

Energetyczna Dycha co roku przyciąga do Kozienic miłośników biegania, czyli najprostszej i najpopularniejszej w naszym kraju formy aktywności fizycznej. W tym roku spotkamy się na starcie i mecie 16 września. Tradycyjnie bieg organizowany jest dla szerokiego grona biegaczy – tych którzy biegają wiele lat, jak i tych, którzy dopiero zaczynają swoja biegową przygodę. Dlatego też zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu – biegu po malowniczych terenach kozienickiego powiśla na dystansie 10 km. To dystans praktycznie dla każdego! Żeby wziąć udział w biegu wystarczy wejść na stronę z zapisami https://tinyurl.com/XENEADYCHA2023, zarejestrować się i pokryć opłatę startową. Na stronie z zapisami oraz na stronie wydarzenia: www.facebook.com/XENEADYCHA znajdą Państwo wszystkie informacje dotyczące biegu, przewidzianych nagród i różnych atrakcji towarzyszących. Poniżej prezentujemy najważniejsze.

 

W tym roku uczestnicy pobiegną zupełnie nową trasą Energetycznej Dychy, w pewnym stopniu nawiązującą do odbywającego się w latach 80. i na początku lat 90. „Kozienickiego Biegu Energetyków”. START – znajduje się w sąsiedztwie energetycznego giganta, czyli Elektrowni „Kozienice” przy Alei Józefa Zielińskiego w Świerżach Górnych. META natomiast ulokowana będzie na ul. Zdziczów w Kozienicach, przy wjeździe na teren Ośrodka Rekreacji i Turystyki KCRiS. Na START biegacze zostaną przewiezieni autokarami z okolicy mety, gdzie będzie punkt zborny.

 

 

Na terenie ośrodka znajdować się będzie również Biuro Zawodów (świetlica) oraz cała infrastruktura organizacyjna i „miasteczko biegowe” z różnego rodzaju atrakcjami dla biegaczy i kibiców – tych najmłodszych, jak i starszych. Wolny czas umilać będą m.in. Kraina Zabaw – dmuchane place zabaw, zjeżdżalnie, bańki mydlane, animacje sportowe dla dzieci, w tym przewidywane biegi dla dzieci i młodzieży – każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal minibiegów i podarunki (szczegóły na miejscu w dniu wydarzenia); fotobudka 360 i inne atrakcje.

 

 

Mapę z wytyczoną i opisaną trasą biegu znajdziecie w poniższej grafice. Na 5 km znajdować się będzie punkt odżywczy z wodą mineralną niegazowaną. Nad bezpieczeństwem uczestników i kibiców czuwać będą służby porządkowe złożone m.in. z przedstawicieli organizatorów, wolontariuszy, druhów OSP, funkcjonariuszy Policji, ratownicy medyczni. PROGRAM 15.09.2023 r. - piątek wydawanie pakietów startowych w biurze zawodów - świetlica Ośrodka Sportu i Rekreacji KCRiS ul. Bohaterów Studzianek 30, Kozienice. 16.09.2023 r. - sobota - 8.00-10.00 - wydawanie pakietów startowych (miejsce jak wyżej); - 10.30-10.50 - przewóz autokarami zawodników na miejsce startu (punkt zborny w okolicy mety zawodów); - godz. 11.00 – start biegu; - godz. 12.30– zamknięcie trasy biegu; - godz. 13.00 - dekoracja zwycięzców biegu w przewidzianych kategoriach; losowanie nagród dla uczestników biegu (Amfiteatr KCRiS, ul. Bohaterów Studzianek 30). - godz. 14.00 – zakończenie imprezy.

 

 

ZGŁOSZENIA Istnieją dwie możliwości zgłoszenia do zawodów: - zgłoszenia elektronicznie do 11 września 2023 r. za pośrednictwem strony: https://tinyurl.com/XENEADYCHA2023 - zgłoszenia do zawodów w biurze zawodów – świetlica Ośrodka Sportu i Rekreacji Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu, ul. Bohaterów Studzianek 30 w dniach: 15.09.2023 r. – (piątek) w godz. od 18:00 do 19:30; 16.09.2023 r. – (sobota) w godz. od 8:00 do 10:00.

 

- Limit uczestników wynosi 250 osób. Zgłoszenia są przyjmowane do osiągnięcia limitu. Organizator zastrzega sobie prawo do zwiększenia limitu uczestników.

 

OPŁATY STARTOWE: 65 zł - do 11.09.2023 r.; 50 zł - do 11.09.2023 r. - mieszkańcy Gminy Kozienice i pracownicy Grupy Kapitałowej ENEA; 80 zł - od 15.09.2023 r. oraz w dniu zawodów - dotyczy niezależnie wszystkich zawodników. W ramach opłaty startowej zawodnicy otrzymają: numer startowy z chipem, okolicznościową koszulkę techniczną, obsługę informatyczną mierzenia czasu biegu, wodę mineralną na trasie oraz mecie, logistykę zaplecza przed i po biegu, posiłek regeneracyjny po biegu, darmowe wejście na basen w Kozienicach w dniu zawodów (16.09.2023 r.) – za okazaniem numeru startowego, transport z okolicy mety zawodów na start biegu. Po podaniu w zgłoszeniu prawidłowego numeru telefonu otrzymają uzyskany wynik biegu za pośrednictwem SMS. Każdy uczestnik, który ukończy bieg otrzyma okolicznościowy medal.

 

 

W pakiecie startowym znajdą się dodatkowe, atrakcyjne przedmioty ufundowane przez organizatorów i partnerów imprezy. Podczas tegorocznej X ENEA Energetycznej Dychy Kozienice 2023 uczestnicy rywalizować będą w następujących kategoriach. Open kobiet, open mężczyzn oraz wiekowych:

  1. a) K19/M19 (18-19 lat); b) K20/M20 (20-29 lat); c) K30/M30 (30-39 lat); d) K40/M40 (40-49 lat); e) K50/M50 (50-59 lat); f) K60/M60 (60-69 lat); g) K70/M70 (70 i więcej lat).
  2. Open kobiet, open mężczyzn – VII Mistrzostwa Grupy Kapitałowej Enea.
  3. Drużynowa:
  4. a) Najbardziej Energetyczna Drużyna; b) Najliczniejsza Drużyna.

Organizator przewiduje następujące nagrody:

  • kategoria generalna kobiet i mężczyzn - statuetki, nagrody finansowe:

1  miejsce – 600 zł;  2 miejsce – 500 zł, 3  miejsce – 400 zł

  • kategorie wiekowe kobiet i mężczyzn – statuetki, nagrody finansowe:

1  miejsce – 200 zł; 2  miejsce – 150 zł; 3  miejsce – 100 zł

  • VII Mistrzostw Grupy Kapitałowej Enea kategoria generalna kobiet i mężczyzn – statuetki, nagrody finansowe:

1  miejsce – 350 zł;  2 miejsce – 250 zł,  3 miejsce – 150 zł - zawodnicy nagrodzeni w kategoriach open oraz open Mistrzostw Grupy Kapitałowej Enea nie będą brani pod uwagę przy klasyfikacjach i nagrodach w kategoriach wiekowych  Dodatkowo pamiątkowe statuetki otrzymają: ➢ najlepsza mieszkanka, najlepszy mieszkaniec Gminy Kozienice ➢ najstarsza uczestniczka i najstarszy uczestnik biegu,

  • w klasyfikacji Najbardziej Energetyczna Drużyna zostaną przyznane trzy miejsca (1-3) uhonorowane pamiątkowymi statuetkami;
  • w klasyfikacji Najliczniejsza Drużyna zostanie wyłoniona jedna drużyna wyróżniona pamiątkowym pucharem/statuetką;
  • wśród wszystkich uczestników biegu, na podstawie numerów startowych w loterii zostaną rozlosowane atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez partnerów biegu.

W sprawach organizacyjnych informacji udzielają: Krzysztof Zając – tel. 509 555 139, email: poczta@ksrh.pl;  Tomasz Baranowski – tel. 508 184 647, tomaszbaranowski@poczta.fm

 

 

 

Serdecznie zapraszamy na biegowe emocje 16 września do Kozienic. Obiecujemy, że sportowych i pozasportowych wrażeń na pewno nie zabraknie tak uczestnikom, jak i kibicom X ENEA Energetycznej Dychy Kozienice 2023

Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
ZOBACZ WIĘCEJ
WIĘCEJ +
fot. Urzad Gminy Policzna
Rakietki w dłoń – pasjonujące zmagania na turnieju tenisa stołowego w Poli...
fot. Urząd Gminy Policzna
Mistrzowie strategii w gminie Policzna – za nami XX Gminny Turniej w Szach...
fot. Urząd Gminy Policzna
13 stycznia w hali sportowo-widowiskowej szkoły podstawowej w Tczowie odbył się ...
fot. Urząd Gminy Policzna
Samorząd gminy Policzna, dbając o komfort i bezpieczeństwo swoich najmłodszych m...
fot. Urząd Gminy Policzna
22 grudnia w Policznie odbyła się sesja Rady Gminy, która jednomyślnie za...
fot. Gmina Policzna
Prawdziwie świąteczna atmosfera w gminie Policzna – szkoły w Czarnolesie i...
fot. Gmina Policzna
Już teraz na placu budowy obok Urzędu Gminy w Policznie widać pierwsze efekty pr...
fot. Gmina Policzna
Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Policznie otrzymała zaawansowaną kamerę ...
Zdjęcia: Arkadiusz Sulima burmistrz Zwolenia, Reprezentacja Polskich
W hali sportowej Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu już po ra...
fot.gov.pl
W związku z planowaną akcją szczepienia lisów, do użytkowników na ...
fot.pixabay
Zmiana czasu z letniego na zimowy to coroczny rytuał, w którym po raz kol...
Z uwagi na duże zainteresowanie uruchamiamy dodatkowe grupy we wszystkich oddzia...
fot. Mariusz Grotkowski/Julia Grotkowska/ Maciej Walos
10 września w gminie Policzna miało miejsce wydarzenie, które z pewnością...
fot.Facebook.com/ Rafał Rajkowski
Zakończyły się dwie ważne inwestycje drogowe w powiecie zwoleńskim. Nowe oblicze...
fot. Gmina Policzna
27 sierpnia w kościele parafialnym pod wezwaniem Świętego Stefana w Policznie od...
Zbliża się początek nowego roku szkolnego, a to oznacza  również kon...
Trwają zapisy i przygotowania do jubileuszowej, X edycji ENEA Energetycznej Dych...
Zespół Placówek Oświatowych w Policznie wzbogaci się o sprzęt mult...
fot. Mariusz Grotkowski
Zakończyły się prace związane z konserwacją i adaptacją XIX-wiecznej oficyny wch...

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Gmina Policzna
Zobacz więcej
MCSW Elektrownia
Zobacz więcej
Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook