Dzisiaj jest poniedziałek, 14 października 2019 r., 287 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Rekordowy Bieg o Gorącą Dynię w Zwoleniu. Na starcie stanęło ponad 400 zawodników
Dodał: KamZap, 31-10-2018 12:45, odsłon: 1783
Fot. Przetarty Szlak
Fot. Przetarty Szlak

W sobotę w Zwoleniu odbył się V Bieg o Gorącą Dynię. Wzięła w nim udział rekordowa liczba uczestników, a było ich ponad 400. Trasa liczyła pięć kilometrów, a najszybciej pokonał ją Mateusz Dębski z Radomia (15 min 37s). Rekord biegu ustanowiony w zeszłym roku przez Andrzeja Skarżyńskiego (14:57) nie został jednak pobity.

W sobotę, 27 października ulicami Zwolenia pobiegło 415 osób w ramach piątego Biegu o Gorącą Dynię i była to rekordowa frekwencja. Przybywająca z roku na rok liczba startujących świadczy, że ten bieg cały czas zyskuje na popularności. Przypomnijmy, że w jego pierwszej edycji wzięło udział 43 zawodników.

 

Byli najlepsi

 

W klasyfikacji generalnej nalepszy okazał się Mateusz Dębski, który przebiegł 5 kilometrów w 15 minut i 37 sekund. – Bieg o Gorącą Dynię, to świetna impreza sportowa. Trasa była wymagająca i miejscami trudna, ale przy tym bardzo fajna. Rywalizacja była zacięta, ale udało mi się dobiec na pierwszej pozycji – powiedział zwycięzca biegu. Jak poinformował, jego przygoda z bieganiem rozpoczęła się 10 lat temu od szkolnych zawodów sportowych i trwa do dziś. Obok Mateusza na podium stanęli: Mateusz Kaczor z Radomia (15:38) - 2 miejsce i Marcin Głodek (17:18) - trzecie miejsce.


Natomiast najlepsza wśród kobiet była Dominika Lukasiewicz z Ostrowca Świętokrzyskiego,
 która do mety dobiegła jako 38.

 

 

Nagrody i wyróżnienia dla najlepszych biegaczy wręczali: wicestarosta Arkadiusz Sulima, zastępca burmistrza Zwolenia Grzegorz Molendowski oraz goście specjalni - Miss Polski 2016 Paulina Maziarz i Wanda Panfil-Gonzales, która jest czołową polską biegaczką. Na swoim koncie ma zwycięstwo w maratonach w Nowym Jorku, Tokio, Londynie, Bostonie oraz w Nagoi w Japonii. Jest dwukrotną olimpijką letnich igrzysk, w Seulu i Barcelonie. Wanda Panfil-Gonzales również stanęła na mecie zwoleńskiego biegu i w klasyfikacji końcowej zajęła trzecie miejsce na podium wśród kobiet. 

 

 

Organizatorem biegu było Stowarzyszenie Zwoleń Biega. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, Urząd Miasta i Gminy Zakrzew, Starostwo Powiatowe w Zwoleniu oraz Dom Kultury w Zwoleniu.


Bogatą galerię zdjęć z biegu znajdziecie TUTAJ.  
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook