Dzisiaj jest czwartek, 23 maja 2019 r., 143 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
columbusenergy
(Wideo, zdjęcia) Szalona zabawa na Sobótkach Czarnoleskich. To była wyjątkowa impreza!
Dodał: MarBas, 26-06-2017 10:07, odsłon: 8694
fot. Mariusz Grotkowski
fot. Mariusz Grotkowski

Koncert Andrzeja Rybińskiego, zespołu InoRos i grupy MegaDance; kolejny bieg po zdrowie, spotkanie z poezją, pokaz sztucznych ogni, ale przede wszystkim świetna zabawa do późnych godzin. W sobotę odbyły się XXVI Czarnoleskie Spotkania Sobótkowe, a w gościnnej Gminie Policzna bawiły się setki osób.

Tradycyjnie impreza podzielona była na trzy bloki, a tuż przed nią uroczyście oddano drogę Garbatka-Czarnolas, o czym napiszemy w oddzielnym materiale. Około godziny 16:00 zebrani spotkali się w amfiteatrze w parku muzealnym, gdzie przybyłych gości w przywitał gospodarz gminy wójt Tomasz Adamiec. Do Czarnolasu zawitali m.in. poseł Leszek Ruszczyk, członek zarządu województwa Rafał Rajkowski, radny sejmiku Mazowsza Zbigniew Gołąbek, starosta zwoleński Waldemar Urbański, samorządowcy, a także liczni przedstawiciele świata kultury i sztuki.

 

Wójt Tomasz Adamiec złożył specjalne podziękowania Rafałowi Rajkowskiemu za "całokształt współpracy z Gminą Policzna, zaangażowanie, wspieranie inicjatyw i szereg działań związanych z promocją regionu, które służą mieszkańcom".

 


 

Czarnolas sztuką słynie

 

Każdego roku, podczas Sobótek ogłaszane są wyniki konkursu literackiego, a także wręczana są nagrody im. Jana Kochanowskiego. W tym roku po raz pierwszy zorganizowano również konkurs fotograficzny "Foto-Poetica". W kategorii szkół gimnazjalnych pierwsze miejsce zajęła Klaudia Chołuj z PG w Policznie, drugie Katarzyna Lenartowicz, a trzecie Oliwia Misalska (obie Suskowola). W kat. uczniów szkół ponadgimnazjalnych nie przyznano pierwszej nagrody. Drugie miejsce zajęła Klaudia Kuciara z LO Zwoleń, a trzecia Roksana Krasińska (LO w Lipsku).

 

Galę Nagrody im. Jana Kochanowskiego poprowadził Adolf Krzemiński. W dziedzinie "Folkowej sztuki ludowej" przyznano dwie nagrody: Wandzie Krawiec (Zespół Obrzędowy ze Strykowic Górnych) i Natalii Przepiórce (Grabowianki), a w dziedzinie "Ochrony dziedzictwa kulturowego" nagrodę przyznano Justynie Mierzejewskiej-Figurze (dyrektor PSP Czarnolas).

 


 

 Laureaci Nagrody im. Jana Kochanowskiego wraz z wójtem Tomaszem Adamcem i Marianem Popisem.

 

Nie lada gratką dla miłośników sztuki był koncert sopranistki Haliny Sowińskiej-Winiarskiej. Nie zabrakło też tradycyjnych występów ludowych, obrzędów sobótkowych oraz degustacji miodu. Bardzo ciekawie wypadł pokaz grup historycznych. Szable poszły w ruch, co można zobaczyć w naszym materiale wideo.

 

 


 

Nie mogło obyć się bez tradycyjnych sobótkowych obrzędów!

 

Pobiegli po zdrowie

 

Kolejną tradycją związaną z tą wyjątkową imprezą jest Czarnoleski Bieg oraz Czarnoleski Marsz po zdrowie, którego trasa wiedzie spod Pałacu Przeździeckich w Policznie do Muzeum Jana Kochanowskiego. Jak zwykle chętnych nie brakowało, a klasyfikacje prowadzone były w kilku kategoriach.

 

W klasyfikacji OPEN kobiety triumfowała Sylwia Sobieszek, przed Małgorzatą Skrzyńską i Anetą Kozakiewicz. Wśród panów najszybszy był Piotr Wijata, a za nim uplasowali się Piotr Konofał i Tomasz Borkowski. Najszybszą mieszkanką gminy Policzna była Magdalena Jakubowska, przed Mileną Jakubowską.

 


 

Pobiegli po zdrowie oraz po nagrody i medale.

 

Koncertowy finał

 

Około godz. 19:00 impreza przeniosła się na dużą scenę, a na wszystkich chętnych czekała cała masa atrakcji. Były występy dzieci i zespołów folklorystycznych, ale również koncerty gwiazd.

 

Nieśmiertelny przebój "Nie liczę godzin i lat" wykonał Andrzej Rybiński. Ten hit bawi Polaków od około 35 lat! Przypomnijmy tylko, że za tą piosenkę otrzymał II nagrodę na festiwalu w Opolu w 1983 roku.

 

Prawdziwym żywiołem na scenie okazali się artyści z grupy InoRos. Finaliści programu Must be the Music dali czadu, zaśpiewali swoje największe hity i porwali publiczność do wspólnej zabawy.

 

Powody do radości mieli również miłośnicy disco polo, bo zespół Mega Dance śpiewał o tym, że "Ewa odeszła" i nie tylko. Potem przyszła pora na pokaz sztucznych ogni i zabawę taneczną do późnych godzin.

 

 

Współgospodarzem imprezy był jak zawsze zespół Sobótka z Czarnolasu.

 

 

Andrzej Rybiński jak zwykle nie liczył godzin i lat.

 

 

Zespół InoRos dał świetny koncert.

 

 

Impreza jak zwykle spotkała się z ogromnym zainteresowaniem.


Skontaktuj się z autorem tekstu: MarBas
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook