Dzisiaj jest środa, 20 lutego 2019 r., 51 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Rekordowy finał WOŚP w powiecie. Tegoroczny wynik to 68 tysięcy złotych!
Dodał: , 20-01-2017 10:21, odsłon: 1177

Podczas 25. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w powiecie zwoleńskim udało się zebrać 68 tysięcy złotych. Takiego wyniku chyba nikt się nie spodziewał. Rekord z poprzedniego roku został pobity o ponad 2 tysiące. Były koncerty, licytacje z atrakcyjnymi gadżetami i oczywiście zbiórka prowadzona przez 118 wolontariuszy.

WOLONTARIUSZE NA MEDAL

Najwięcej pieniędzy (2723 zł) znalazło się w puszce, którą przyniosła Magdalena Lenartowicz ze Szkoły Podstawowej w Grabowie. Bardzo dobre wyniki mieli też Jan Jankowski z PSP Zwoleń – 2454 zł, Roksana Cywka z ZPO Policzna – 1874 zł, Kacper Potrząsaj z PSP Zwoleń – 1663 zł i Amelia Serafin z PSP Grabów – 1643 zł.

 

W godzinach od 8 do 19 wolontariusze mogli korzystać z ciepłych napojów oraz posiłków, a także odpoczywać i ogrzewać się w pomieszczeniach udostępnionych przez Ochotniczą Straż Pożarną w Zwoleniu.

 

KONCERT I LICYTACJA

Koncert finałowy WOŚP w Zwoleniu wystartował w niedzielę po południu w kinie Świt. Występowały grupy artystyczne działające przy Domu Kultury. Jak co roku na licytacji było mnóstwo gadżetów, a największą popularnością cieszyły się te, na których znajdowało się charakterystyczne czerwone serduszko Orkiestry Jurka Owsiaka.

 

Chętnych nie brakowało też na inne przedmioty. Piłka z podpisami zawodników klubu ekstraklasy piłki ręcznej Azoty Puławy została kupiona za 150 zł, tort przekazany przez pana Tomasza Makucha za 200 zł wylicytowała burmistrz Bogusława Jaworska, cztery godziny w fotelu burmistrza i starosty wykupili za 300 zł Nikola Wieczerzyńska i Tomasz Grzeszczyk.

 

Pracownicy firmy LOBO przebiegli jednego dnia ponad 500 kilometrów, a to sprawiło, że na konto WOŚP wpłynęło 2 tysiące złotych. Kolejnych 400 zł zebrano z pizzerii Rozmaryn.

 

Zbiórki, koncerty i licytacje gadżetów odbyły się też na terenie gminy Tczów i w Publicznej Szkole Podstawowej w Zwoleniu.

 

Skontaktuj się z autorem tekstu:
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Gózd
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook