Dzisiaj jest poniedziałek, 17 czerwca 2019 r., 168 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu świętowali wspólnie z samorządowcami!
Dodał: KamZap, 25-07-2018 18:02, odsłon: 1439
Fot. UM Zwoleń
Fot. UM Zwoleń

W piątek, 20 lipca w Zwoleniu odbyły się obchody Święta Policji, które w tym roku zbiegły się z 99. rocznicą powstania Polskiej Policji. Rozpoczęły się one tradycyjnie uroczystą mszą świętą odprawioną w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Zwoleniu. Później uroczystość przeniosła się do Urzędu Miejskiego.

W nabożeństwie uczestniczyli policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu, ich rodziny oraz zaproszeni goście.

 

Po mszy uczestnicy uroczystości udali się do Urzędu Miejskiego, gdzie w sali narad odbyła się zbiórka, a zasłużeni policjanci otrzymali awanse na wyższe stopnie służbowe. Dowódcą uroczystości był kom. Robert Kaca, prowadzącym zaś asp. szt. Waldemar Kucharczyk. 

 

Komendant Powiatowy Policji w Zwoleniu mł. insp. Jarosław Popczyński przed wręczeniem funkcjonariuszom aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne wygłosił przemówienie, w którym przypomniał nie tylko historię powstania policji, ale zwrócił również uwagę na specyfikę służby policyjnej.  Komendant przypomniał także powstałe w 1938 roku „Przykazania Policjanta” oraz gratulował odznaczonym i wyróżnionym policjantom.

 

Pracownik policji Agnieszka Kołdej odczytała rozkaz personalny Komendanta Głównego Policji o mianowaniu młodszym inspektorem Policji I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Zwoleniu podinsp. Krzysztofa Szczudło oraz rozkaz personalny o mianowaniu nadkomisarzem policji kom. Roberta Kacę.

 

Komendant Powiatowy Policji w Zwoleniu mł. insp. Jarosław Popczyński wręczył awansowanym policjantom akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. Awanse otrzymało 14 funkcjonariuszy.

 

Zastępca Przewodniczącego Zarządu NSZZ Policjantów Robert Król wręczył Złote Odznaki Honorowe mł. insp. Jarosławowi Popczyńskiemu i st. sierż. Konradowi Karasińskiemu.

 

Komendant Popczyński podziękował przedstawicielom samorządu lokalnego za przychylny stosunek do Policji, za nieustającą pomoc i wspieranie wszelkich działań. Samorządowcy otrzymali pamiątkowe statuetki.

 

Gratulacje, podziękowania i życzenia mundurowym składali zaproszeni goście. Wiele ciepłych słów do policjantów i ich najbliższych skierowała  Burmistrz Zwolenia Bogusława Jaworska.

 

W imieniu awansowanych policjantów głos zabrał st. sierż. Konrad Karasiński.

Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook