Dzisiaj jest niedziela, 24 czerwca 2018 r., 175 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Wójt gminy Gózd na spotkaniu z Prezydentem Andrzejem Dudą
Dodał: , 31-05-2017 14:08, odsłon: 447
Fot. archiwum UG Gózd
Fot. archiwum UG Gózd

W miniony poniedziałek (29.05) w Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie z okazji "Dnia Samorządu Terytorialnego". Wśród zaproszonych przez Prezydenta RP samorządowców znalazł się przedstawiciel gminy Gózd – wójt Paweł Dziewit.

W trakcie uroczystości Andrzej Duda podziękował samorządowcom za ich służbę dla swojej gminy, powiatu, województwa, regionu, a także za uczestnictwo w budowaniu potencjału dowodzenia Rzeczypospolitej. Podkreślił, że to właśnie samorządowcy widzą Polskę najbliżej, jej niedostatki i problemy. Także te, które wynikają z braku dostatecznego rozumienia Polski lokalnej "często przez władze na poziomie centralnym".

 

Prezydent RP podkreślił również, że samorząd stanowi jeden z najważniejszych elementów ustrojowych Rzeczypospolitej; oznacza decentralizację władzy państwowej realizowaną poprzez zasadę pomocniczości, czyli, że władza powinna być w jak największym stopniu w rękach zwykłych ludzi.

 

Na zdjęciu: wójt gminy Gózd Paweł Dziewit z rzecznikiem Prezydenta, Krzysztofem Łapińskim (z lewej).

 

W trakcie uroczystości Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe przedstawicielom samorządu za zasługi w działalności społecznej, samorządowej oraz na rzecz społeczności lokalnej.

 

W spotkaniu oprócz zaproszonych samorządowców udział wzięli marszałek Sejmu Marek Kuchciński, szefowa Kancelarii Prezydenta Małgorzata Sadurska oraz szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

 

Skontaktuj się z autorem tekstu:
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Gózd
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook