Dzisiaj jest sobota, 07 grudnia 2019 r., 341 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Arpass baner TOP
Były podziękowania i wyróżnienia. PSP w Kuczkach-Kolonii od 10 lat nosi imię Jana Pawła II
Dodał: MaG, 20-05-2018 19:40, odsłon: 1073
fot.UGGózd
fot.UGGózd

Dokładnie 15 maja 2008 roku Publiczna Szkoła Podstawowa w Kuczkach-Kolonii otrzymała imię Jana Pawła II. Choć 10-lecie to może jeszcze niewielki Jubileusz, ale był on doskonałą okazją, by podziękować za wyróżnienie, jakim jest opieka św. Jana Pawła II oraz, by przypomnieć, że Jego postać jest ciągle ważna, a przesłanie - aktualne.

Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się Mszą św. w kościele parafialnym w Kuczkach, której przewodniczył ks. Biskup Piotr Turzyński. Po Mszy św. zaproszeni goście, społeczność szkolna i lokalna udali się do szkoły na przedstawienie poetycko-muzyczne pt. „W kawiarence przy kremówce” przygotowane przez uczniów tejże placówki.  

Na początku wysłuchano nagrania, w którym Papież Jan Paweł II wspominał, jak po maturze chodził z kolegami na kremówki. Następnie uczniowie przypomnieli wydarzenia organizowane od września ubiegłego roku w ramach jubileuszu, m.in.: pielgrzymkę Szkół Rodziny Jana Pawła II na Jasną Górę, Konkurs Literacki, Gminny Konkurs Wiedzy o św. Janie Pawle II oraz Pielgrzymkę Szkół imienia Jana Pawła II do Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

 Laureaci Konkursu Literackiego „Sercem pisane…”  zaprezentowali swoje wiersze zaś inni wychowankowie w interesujący sposób przedstawili biografię Ojca Świętego. Przedstawienie wzbogaciły pieśni w wykonaniu chóru szkolnego.

Podczas uroczystości swoje wiersze poświęcone Janowi Pawłowi Ii zaprezentował również miejscowy twórca ludowy pan Jan Kiraga.

Na zakończenie obchodów Jubileuszu ks. Biskup Piotr Turzyński, Wójt Gminy Gózd Paweł Dziewit oraz  radny sołectwa Kuczki-Kolonia Piotr Szymczak złożyli na ręce dyrektor Szkoły pani Doroty Rogali życzenia oraz gratulacje.Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook