Dzisiaj jest niedziela, 19 maja 2019 r., 139 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
https://www.facebook.com/sitarski.ireneusz/
'Wspólnie bezpieczniej': duże zainteresowanie debatą społeczną w Goździe
Dodał: cichy, 17-02-2016 13:52, odsłon: 2019

W poniedziałek 15 lutego w Domu Strażaka w Goździe odbyła się debata społeczna dotycząca oceny stanu bezpieczeństwa na terenie gminy Gózd. Debatę zorganizowali wspólnie Komenda Miejska Policji w Radomiu i Wójt Gminy Gózd.

W spotkaniu uczestniczyli: Komendant Miejski Policji w Radomiu insp. Karol Szwalbe, I Zastępca Komendanta Miejskiej Policji w Radomiu nadkom. Witold Krawczyk, Komendant Policji w Skaryszewie asp. Bogdan Waniak, Komendant Państwowej Straży Pożarnej bryg. Paweł Frysztak, Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Radomiu Krzysztof Murawski, Wicestarosta Radomski Leszek Margas, Wójt Gminy Gózd Paweł Dziewit oraz Dyrektorzy szkół i mieszkańcy.

 

Debatę rozpoczęło wystąpienie komendanta Komisariatu Policji w Skaryszewie asp. Bogdana Waniaka, który przedstawił dane statystyczne z lat 2012-2015 obrazujące skalę przestępczości, wykroczeń i wypadków drogowych na terenie naszej gminy, a także efekty działań skaryszewskiej służby prewencyjnej. Z zaprezentowanych danych wynika, że sytuacja na terenie gminy Gózd jest stabilna, a liczba ujawnianych przestępstw i wykroczeń zwiększa się. Istnieje jednak duże zagrożenie związane z ruchem drogowym na trasie T-12.

 

Swoją prelekcję wygłosił również komendant Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu, który mówił o zagrożeniach, jakie niesie ze sobą nagminne wypalanie traw, a także uczulał na niebezpieczeństwo zatrucia tlenkiem węgla w sezonie grzewczym.

 

 

Debata na temat bezpieczeństwa spotkała się ze sporym zainteresowaniem mieszkańców gminy Gózd.

 

POSTERUNEK POLICJI I POSTÓJ KARETEK W GOŹDZIE?

Podczas debaty odczytano list Wójta Gminy Pawła Dziewita skierowany do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka z prośbą o przywrócenie posterunku policji w Goździe. Uczestników spotkania poinformowano także o działaniach podjętych przez Wójta Gminy i radnego powiatu radomskiego Pana Adama Siczka na rzecz utworzenia w gminie punktu postoju karetek pogotowia. Zgodnie uznano, że obie inicjatywny są jak najbardziej potrzebne, choćby z uwagi na duży ruch drogowy na trasie T-12.

 

Ważnym aspektem spotkania była dyskusja nad przedsięwzięciem polegającym na opracowaniu map zagrożeń. Narzędzie to pozwoli na rzetelne i czytelne przedstawienie, głównie społecznościom lokalnym, skali i rodzaju zidentyfikowanych zagrożeń na danym terenie. W trakcie rozmowy podkreślano współpracę wszystkich podmiotów zaangażowanych w dbanie o bezpieczeństwo obywateli. Dzielono się dotychczasowymi doświadczeniami i stosowanymi rozwiązaniami w różnych instytucjach. Z założenia mapa zagrożeń będzie istotnym elementem procesu zarządzania bezpieczeństwem publicznym, realizowanym w partnerstwie międzyinstytucjonalnym i służącym aktywizacji społeczności lokalnych.

 

 

Podczas spotkania mieszkańcy dowiedzieli się, że czynione są starania, żeby w Goździe stacjonowała karetka pogotowia i wrócił posterunek policji.

 

Uczestnicy debaty za pomocą anonimowej ankiety określili poczucie bezpieczeństwa i pracę policji a także wyrazili swoje zdanie na temat spotkania.

 

Na zakończenie mieszkańcy mieli okazję wymienić swoje spostrzeżenia, wnioski i uwagi w zakresie bezpieczeństwa.

 

Wnioski mieszkańców:

  1. Utworzenie zjazdu z drogi krajowej na skrzyżowaniu Piskornica – Kuczki Kolonia.
  2. Zwiększenie ilości patroli ruchu drogowego w miejscowości Klwatka Królewska, w okolicach szkoły.
  3. Zwiększenie ilości patroli w okolicach sklepów spożywczych.
  4. Kontrola terenu przy szkołach w godzinach porannych pod kątem ujawniania środków odurzających oraz środków zastępczych tzw. dopalaczy.

Komendant Miejski Policji w Radomiu insp. Karol Szwalbe zapewnił, że wszystkie sugestie i postulaty mieszkańców zostaną szczegółowo rozpoznane i przekazane do dalszej realizacji.

 

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: cichy
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook