Dzisiaj jest czwartek, 22 sierpnia 2019 r., 234 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
WAKEPARK  Pionki
Zwoleńskie obchody 93 rocznicy „Cudu nad Wisłą”
Dodał: M_Celi, 16-08-2013 11:24, odsłon: 1887

Mieszkańcy Zwolenia upamiętnili 93 rocznicę Bitwy Warszawskiej, zwanej potocznie „Cudem nad Wisłą”. W uroczystościach oprócz przedstawicieli władz miasta i powiatu, wzięli również udział kombatanci, poczty sztandarowe, harcerze, strzelcy i mieszkańcy.

Obchody 93 rocznicy zwycięskiej Bitwy Warszawskiej, która miała miejsce w 1920 roku rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Zwoleniu.


Mszę Świętą odprawił proboszcz parafii – Bernard Kasprzycki, który przypomniał w telegraficznym skrócie historyczne dzieje, oraz zwrócił uwagę na szczególną rolę Matki Boskiej, która niewątpliwie przyczyniła się do zwycięstwa.


Następnie uroczystości przeniosły się pod Pomnik Nieznanego Żołnierza, gdzie przedstawiciele władz oraz instytucji złożyli pamiątkowe wiązanki oraz oddali hołd wszystkim poległym, którzy oddali życie za Ojczyznę.

 

 

Nie możemy zapomnieć o tych wszystkich którzy przed wieloma laty w bohaterskich walkach polegli. Musimy pamiętać. że między innymi dzięki ich odwadze, mamy dziś wolną Polskę.

 

 
Bogusława Jaworska zwracając się do wszystkich zebranych zwróciła uwagę, na to, że dzień 15 sierpnia 1920 roku na zawsze został zapisany w dziejach naszej Ojczyzny.

 

 

 

 

 

 

 

- Dziś chcemy upamiętnić zarówno bohaterów wojny polsko-bolszewickiej, jak i innych Polaków, którzy oddali życie za Ojczyznę. Wspominamy również uczestników Powstania Warszawskiego oraz polskich robotników, którzy w lipcu i sierpniu 1980 roku podjęli walkę z totalitarnym systemem. Nie możemy zapominać o tym, że sierpień jest dla nas szczególnym miesiącem, to czas największych zrywów narodowych w naszej historii. Starajmy się zrobić wszystko by idee takie jak prawda i sprawiedliwość, poszanowanie ludzkiej godności, oraz umiłowanie Boga i Ojczyzny trwały w  naszym narodzie po wsze czasy. Pielęgnując je oddajemy hołd wszystkim tym, którzy na przestrzeni wieków służyli Polsce i zapłacili za to najwyższą cenę. – mówiła Bogusława Jaworska, Burmistrz Zwolenia


Skontaktuj się z autorem tekstu: M_Celi
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook