Dzisiaj jest poniedziałek, 17 czerwca 2019 r., 168 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Tłumy na starcie Mistrzostw Powiatu Zwoleńskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców
Dodał: KamZap, 12-04-2018 12:01, odsłon: 1218

Piękna pogoda sprzyjała młodym biegaczom z terenu powiatu zwoleńskiego, którzy tłumnie stawili się na starcie zmagań biegowych w Jasieńcu Soleckim. Były duże emocje, litry wylanego potu, dopisujące humory, a dla najlepszych podium i medale. W biegu wzięło udział ponad 230 uczniów!

Powiat zwoleński sportem stoi

 

Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych odbyły się 5 kwietnia w Jasieńcu Soleckim. Organizatorem sportowych zmagań było Starostwo Powiatowe w Zwoleniu. Zebranych biegaczy powitał wicestarosta powiatu zwoleńskiego Arkadiusz Sulima. – Jest mi niezmiernie miło widzieć, że tak liczne grono młodych osób podejmuje wyzwanie i staje na starcie wymagających zawodów biegowych. Już sam start powinien być uznany za sukces, ponieważ główną wygraną jest przede wszystkim wzorowa kondycja i zdrowie, a jeśli wydarzeniu towarzyszą zasady fairplay i dobra zabawa, a tak właśnie tu było, tym bardziej warto takie spotkania organizować – powiedział wicestarosta Arkadiusz Sulima.

Jak podkreślił starosta zwoleński Waldemar Urbański, samorząd powiatu zwoleńskiego chętnie wspiera wszelkie inicjatywy sportowe odbywające się na jego terenie. – Imprezy sportowe to nie tylko rywalizacja, podium i medale, ale także integracja, która w dobie przenoszenia życia do wirtualnego świata jest wartością nadrzędną – stwierdził starosta Waldemar Urbański.

 

Młodzież spisała się na medal

 

W blokach startowych ustawili się uczniowie szkół z całego powiatu zwoleńskiego. W zmaganiach wzięło udział ponad 230 osób. Biegacze wystartowali w pięciu kategoriach wiekowych w podziale na płeć. Chłopcy klas II i III szkół gimnazjalnych oraz klas VII szkół podstawowych zmierzyli się na dystansie 1500 metrów. W kategorii klas VII wygrał Paweł Przepiórka reprezentujący Państwową Szkołę Podstawową w Zwoleniu. W kategorii klas II gimnazjum zwyciężył Kacper Osenka z PSP w Przyłęku. W kategorii klas III gimnazjum na najwyższym podium stanął Łukasz Serewiś reprezentujący Państwowe Gimnazjum w Wólce Zamojskiej.

Dziewczęta z klas VII szkoły podstawowej oraz klas II i III gimnazjum zmierzyły się na dystansie 1000 metrów. Wśród uczennic klas VII szkół podstawowych najlepsza okazała się Aleksandra Walaszczyk z PSP Czarnolas. W kategorii dziewcząt z klas II gimnazjum najszybciej pobiegła Magdalena Molenda z PSP Policzna. Wśród klas III gimnazjum zwyciężyła Agata Gawrjołek z PSP Przyłęk.

Chłopcy z klas V i VI szkół podstawowych mieli do pokonania dystans o długości 1000 metrów. Wśród biegaczy z klas V najszybciej na mecie stawił się Jakub Brożek z PSP Zakrzówek. Wśród zawodników z klas VI pierwsze miejsce przypadło Marcelowi Szymańskiemu z PSP Kowalków.

Dziewczęta z klas V i VII pobiegły na dystansie 800 metrów. Wśród uczennic z klas V najszybsza okazała się Amelia Tarnowska z PSP Policzna. Wśród zawodniczek z klas VI pierwsze miejsce zajęła Gabriela Wieczorek z PSP Zwoleń.

Laureaci biegów, którzy stanęli na podium otrzymali medale. Były także pamiątkowe dyplomy i słodki poczęstunek, który został ufundowany przez Tomasza Makucha. Organizatorzy biegów zadbali o wykwalifikowaną opiekę medyczną.

 

Kolejny etap zawodów biegowych już wkrótce

 

Przed młodymi biegaczami ponowne wyzwanie. 13 kwietnia w Jedlińsku odbędzie się etap międzypowiatowy mistrzostw. – Przed nami kolejne wyzwanie i kolejne biegi. W etapie międzypowiatoym powiat zwoleński będą reprezentowali zawodnicy, którzy uplasowali się na pierwszych dwunastu miejscach z każdej kategorii – poinformował Jerzy Markiewicz, Przewodniczący Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego. – Liczymy na dalsze sukcesy i kwalifikację do etapu wojewódzkiego i mocno trzymamy kciuki za naszych zawodników – dodał Jerzy Markiewicz.


Mirosława Gregorczyk   
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook