Dzisiaj jest poniedziałek, 28 września 2020 r., 272 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Komora Normobaryczna  NORMOBARIA zielony
Powiatowe eliminacje Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Zwoleniu za nami
Dodał: admin, 29-03-2018 11:40, odsłon: 2470
fot.SPZ
fot.SPZ

Szesnastu uczniów z terenu powiatu zwoleńskiego wzięło udział w powiatowych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”, które odbyły się 23 marca w Starostwie Powiatowym w Zwoleniu. Jego uczestnicy wykazali się obszerną wiedzą o działaniach prewencyjnych z zakresu pożarnictwa.

W eliminacjach uczestniczyli zwycięzcy wyłonieni na etapie zmagań gminnych. Reprezentowali szkoły z terenu całego powiatu zwoleńskiego. Turniej przeprowadzono w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazjalne oraz ponadgimnazjalne.

 

 – Wszystkim uczestnikom dzisiejszego sprawdzianu wiedzy należą się ogromne gratulacje, ponieważ dotarcie do etapu zmagań na szczeblu powiatowym samo w sobie jest już sukcesem – powiedział Waldemar Urbański, starosta zwoleński. – Bardzo cieszy fakt, że młodzi ludzie chętnie biorą udział w tak ważnych wydarzeniach. Wiedza zdobyta podczas przygotowań do turnieju jest niezwykle cenna, ponieważ w sytuacjach kryzysowych właśnie od niej może zależeć ich zdrowie, a nawet życie – dodał starosta podkreślając tym samym ogromne znaczenie kształcenia z zakresu pożarnictwa i propagowania wiedzy o zapobieganiu pożarów.

 

 

Test pisemny i egzamin ustny

 

Sprawdzian wiedzy składał się  z dwóch etapów. W pierwszym z nich uczniowie pisali test zawierający trzydzieści pytań zamkniętych. W drugim etapie wyłonieni finaliści odpowiadali na pytania ustne przed komisją konkursową.

 

Uczniowie bardzo sumiennie przygotowali się do turnieju i udzielali wyczerpujących odpowiedzi na zadawane pytania – poinformował mł. bryg. Mariusz Grudziński, oficer prasowy komendanta powiatowego PSP w Zwoleniu, przewodniczący komisji konkursowej. -  Bardzo cieszy fakt, że młodzież wie, jak zachować się w sytuacjach zagrożenia życia i mienia i zna zasady zapobiegania pożarom – dodał mł. bryg. Grudziński.

 

Zwycięzcy wyłonieni

 

W kategorii szkół podstawowych na pierwszym miejscu uplasowała się Dominika Majewska z Publicznej Szkoły Podstawowej w Kowalkowie. W kategorii szkół gimnazjalnych laureatką została Julia Siczek reprezentująca Zespół Placówek Oświatowych w Kazanowie. Natomiast w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężył Kacper Byzdra z Liceum Ogólnokształcącego w Zwoleniu. Warto dodać, że Kacper Byzdra w ubiegłorocznej edycji Turnieju Wiedzy Pożarniczej uplasował się na bardzo wysokim, piątym miejscu na szczeblu ogólnokrajowym.

 

Wyłonieni w tegorocznych zmaganiach powiatowych zwycięzcy będą reprezentowali powiat zwoleński podczas sprawdzianu na etapie wojewódzkim, który odbędzie się 21 kwietnia w Ruścu. 

 

Cenne nagrody wręczone

 

Zwieńczeniem zmagań powiatowych było wręczenie okolicznościowych dyplomów oraz nagród rzeczowych. Laureaci konkursu otrzymali rowery! Wśród upominków znalazły się także tablety, powerbanki, torby i kaski rowerowe. Fundatorami nagród byli: marszałek województwa mazowieckiego reprezentowany przez dh Zbigniewa Gołąbka - wiceprezesa ZW ZOSP RP, starosta zwoleński - Waldemar Urbański, p.o. komendant powiatowy PSP w Zwoleniu st.bryg. - Krzysztof Żyliński, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP - dh Jerzy Kowalski oraz nadleśniczy Nadleśnictwa Zwoleń i Marcule. Nagrody komendanta powiatowego PSP ufundowano ze środków dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. 

 

 

Organizatorami zawodów byli: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej oraz Oddział Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Zwoleniu przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Zwoleniu.

 

 

 

 

 

autor:/Mirosława Gregorczyk/

  
Skontaktuj się z autorem tekstu: admin
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
LAPTOP SPRZEDAM
LAPTOP SPRZEDAM
Laptop hp 250 G6 używany w świetnej cenie oczywiście negocjacje też uznaje. Wszystkie szczegóły podaję poniżej:Przekątna ekranu [cal]: 15.6Rozdzielczość ekranu: 1366 x 768Procesor: Intel Core i5-7200UPamięć RAM [GB]: 4Dysk SSD [GB]: 128Bateria wyjmo...
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook