Dzisiaj jest czwartek, 22 sierpnia 2019 r., 234 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Arpass baner TOP
Ponad 666 tys zł na inwestycję w Sycynie!
Dodał: M_Celi, 19-08-2013 11:31, odsłon: 2801
foto: Starostwo Powiatowe
foto: Starostwo Powiatowe

Projekt pn. „Sycyna – wokół gniazda ojczystego Jana Kochanowskiego” opracowany przez Powiat Zwoleński znalazł się na liście rankingowej do dofinansowania.

Jak informuje Starostwo Powiatowe całkowita wartość projektu wynosi 666.666,65 zł. Warto dodać, że dofinansowanie ze środków unijnych stanowi kwotę 499.964,94 zł.

Głównym założeniem projektu jest zwiększenie atrakcyjności turystycznej miejsca w którym urodził się Jan Kochanowski, a także innym, równie cennym terenom ze względu na walory naturalne i kulturowe znajdujących się w powiecie.

Projekt, jak czytamy na stronie Starostwa Powiatowego zakłada trzy najważniejsze zadania:

1.    Odbudowa istniejących stawów oraz utworzenie na terenie zaspołu przyrodniczo – historycznego „Sycyna” terenowej ścieżki edukacji ekologicznej oraz wyposażenie jej w małą architekturę turystyczną.


2.    Wyznaczenie wielofunkcyjnego szlaku turystycznego obejmującego tereny doliny Scynki i Doliny Zwolenki znajdujące się na obszarze Natura 2000.


3.    Zakup urządzeń technicznych i usług programistycznych.


W ramach ww zadań zostaną m.in. zbudowane pomosty widokowe i wieża widokowa, zakupione rowery do wypożyczalni, ustawione tablice informacyjno– edukacyjne, w tym tablica meteorologiczna i mapa szlaku z dodatkowymi opisami w języku Braille’a. Powstanie plac fitness – siłownia plenerowa na szlaku.

Zarząd Powiatu w Zwoleniu ma nadzieję, że wkrótce zostanie podpisana umowa o dofinansowanie w/w  projektu i będzie możliwe przystąpienie do wykonywania zadań.

Skontaktuj się z autorem tekstu: M_Celi
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook