Dzisiaj jest wtorek, 22 stycznia 2019 r., 22 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Fabryka Domów Bogucin
Jak ubogacić 100. rocznicę Odzyskania Niepodległości?
Dodał: KamZap, 21-03-2018 15:02, odsłon: 355
fot. Urząd Gminy Zwoleń
fot. Urząd Gminy Zwoleń

W piątek, 9 marca w sali narad Urzędu Miejskiego odbyło się drugie spotkanie Zwoleńskiego Komitetu Obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Spotkaniu, w którym wzięli udział członkowie komitetu przewodniczyła Burmistrz Zwolenia Bogusława Jaworska.

Sekretarz komitetu Edyta Sulima przedstawiła zebranym wykaz planowanych przedsięwzięć, poinformowała także o tym, co zostało już zrealizowane (obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, wykład Cezarego Imańskiego „Droga do Niepodległej”) oraz co odbędzie w najbliższej przyszłości (14 marca w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Zwoleniu odbędzie się Przegląd Poezji i Pieśni Patriotycznej).

Burmistrz Zwolenia Bogusława Jaworska zwróciła się z prośbą do uczestników, by informowali komitet o wydarzeniach, które mogłyby wzbogacić jubileuszowe obchody. Jako przykład podała zorganizowaną w Centrum Regionalnym wystawę oraz wyświetlony film o Zagończyku. Burmistrz Jaworska opowiedziała także o możliwości przystąpienia do projektu „Dumni z Polski”, w ramach którego moglibyśmy otrzymać wiele ciekawych gadżetów do wykorzystania np. w konkursach. Poinformowała także, że 4 listopada w Zwoleniu odbędzie się koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

Obecny na spotkaniu sędzia Jacek Łata zasugerował, by wszystkie wydarzenia poświecone 100-leciu Odzyskania Niepodległości odbywające się w Zwoleniu na przestrzeni roku zostały spisane w kronice. Sędzia Łata zaproponował również: organizowanie rajdów do miejsc historycznych położonych na naszym terenie, zasadzenie 100 drzew, które utworzą Aleję Niepodległości oraz organizowanie imprez sportowo-historycznych upamiętniających miejsca bitew i pojedynków.

Ponadto glos zabrali również: Jerzy Markiewicz, Grzegorz Molendowski i profesor Henryk Bednarczyk.  Panowie zwrócili uwagę na to, by w miarę możliwości na realizację zadań uzyskać pomoc finansową ze środków zewnętrznych.

O wydarzeniach, które upamiętnią obchody mówiły także: Elżbieta Nowakowska (rajdy Grupy Rowerowej drogami Polskiej Niepodległości), dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Sycynie Grażyna Krześniak-Pakalińska (uroczystości rocznicowe w Karolinie), dyrektor biblioteki Ewa Kulińska (Narodowe Czytanie) oraz Grażyna Zielińska (działalność harcerstwa).

Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Gózd
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook