Dzisiaj jest niedziela, 19 maja 2019 r., 139 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
https://www.facebook.com/sitarski.ireneusz/
Inwestycja warta ponad milion złotych zakończona!
Dodał: KamZap, 23-11-2018 11:57, odsłon: 1123

Poszerzona jezdnia, przebudowane skrzyżowania i zjazdy, nowoczesne elementy ruchu drogowego, utwardzone pobocza oraz nowe chodniki – jest bezpieczniej i bardziej komfortowo. Nadszedł długo wyczekiwany przez mieszkańców dzień, otwarcie drogi Kazanów-Kopiec, jednej z najważniejszych w tym roku inwestycji w powiecie zwoleńskim. Zrealizowane  zadanie to kolejny przykład dobrej współpracy pomiędzy samorządami.

Przebudowa drogi powiatowej Kazanów-Kopiec w miejscowościach Kazanów oraz Miechów to kontynuacja szeroko zakrojonego przez samorząd powiatu zwoleńskiego planu rozbudowy infrastruktury drogowej na tym terenie. – Kolejna udana inwestycja jest potwierdzeniem tego, że kierunek, który obraliśmy dla rozwoju powiatu zwoleńskiego jest słuszny. Za nami wiele zadań opiewających na milionowe kwoty  i wiele pozyskanych na ich realizację dofinansowań zewnętrznych. Dzisiaj z wielką przyjemnością oddajemy mieszkańcom do użytku kolejny efekt wytężonej pracy samorządu, ale też efekt dobrej współpracy z innymi samorządami. Bardzo cieszy fakt, że wysiłki podjęte dla dynamicznego rozwoju powiatu, czyli mówiąc krótko, wysiłki o lepsze jutro dla nas wszystkich, są dziś tak doskonale widoczne – mówi Waldemar Urbański, starosta zwoleński.

 

Umowa na ogromne dofinansowanie podpisana

 

Uroczyste otwarcie drogi poprzedziło sfinalizowanie umowy na dofinansowanie zewnętrzne. 24 września w Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie starosta powiatu zwoleńskiego Waldemar Urbański oraz wicestarosta Arkadiusz Sulima złożyli podpisy na dokumencie potwierdzającym pomoc finansową dla budowy drogi w wysokości aż 620 tys. 409 złotych! Dofinansowanie zostało przyznane w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”.

 

Warto dodać, że w kosztach inwestycji bierze również udział samorząd gminy Kazanów, który przeznaczył na ten cel 310 tys. złotych. Pozostała kwota w wysokości 315 tys. złotych została pokryta z budżetu powiatu zwoleńskiego. Całkowity koszt realizacji zadania to 1 milion 245 tys. 496 zł.

 

Uroczyste otwarcie drogi

 

9 listopada przebudowana droga została oddana do użytku. Poprzedziło ją symboliczne przecięcie wstęgi. - To bardzo ważny moment zwieńczający wiele miesięcy wytężonej pracy, rozmów i przygotowań, które pozwoliły na skuteczne pozyskanie ogromnego zastrzyku gotówki z zewnątrz i sprawną realizację tej inwestycji. Zrealizowane zadanie jest także potwierdzeniem, że zarządzanie oparte na wzajemnym szacunku i zbilansowanym planowaniu budżetu przynosi wymierne efekty. Dziękujemy wszystkim tym, którzy wspierają nas w realizacji planu rozwoju powiatu zwoleńskiego – mówi wicestarosta Arkadiusz Sulima.

 

Wygodniej i bezpieczniej

 

Zakres prac wykonanych w ramach zadania był bardzo szeroki. Wykonano nową nawierzchnię drogi, przebudowano skrzyżowania z drogami gminnymi oraz zjazdy publiczne i indywidualne. Kolejnym etapem było poszerzenie jezdni i rozbudowa istniejącej kanalizacji deszczowej. Zostały także wykonane utwardzone pobocza i nowe elementy bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym: próg zwalniający w postaci wyniesionego przejścia dla pieszych przy szkole oraz wykonanie oświetlonej wyspy rozdzielającej pasy jezdni w celu spowolnienia ruchu samochodowego przy wjeździe do miejscowości. Zadanie objęło również wymianę nawierzchni chodników i zjazdów oraz budowę nowych. Warto dodać, że w otoczeniu przebudowanej drogi znajduje się szkoła, kościół oraz liczne budynki użyteczności publicznej, a także zwarta zabudowa domów jednorodzinnych. Zadanie było kluczowe w założonym przez samorząd planie poprawy bezpieczeństwa na drogach powiatu zwoleńskiego.

 

Mirosława Gregorczyk 
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook