Dzisiaj jest środa, 20 marca 2019 r., 79 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Gmina Policzna: Absolutorium dla wójta Tomasza Adamca. Wszyscy radni byli ‘za’
Dodał: , 12-06-2017 15:28, odsłon: 2781
Fot. Jakub Wojtaszewski
Fot. Jakub Wojtaszewski

Radni gminy Policzna jednogłośnie udzielili absolutorium wójtowi Tomaszowi Adamcowi. W poniedziałek w remizie OSP odbyła się najważniejsza sesja w roku. Wszyscy radni pozytywnie ocenili zarządzanie miejską kasą w 2016 roku przez wójta Adamca. - To ważna uchwała. Podziękowania za wsparcie należą się moim współpracownikom, sołtysom i dyrektorom szkół. Realizujemy to, o co proszą nas mieszkańcy. Cieszę się, że udaje nam się wykonywać zaplanowane wcześniej działania – mówił tuż po głosowaniu Tomasz Adamiec, wójt gminy Policzna.

12 czerwca w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej odbyło się posiedzenie Rady Gminy Policzna, którego najważniejszym punktem obrad było udzielenie absolutorium wójtowi z tytułu wykonania budżetu za 2016 rok. Zanim jednak doszło do jednego z ważniejszych głosowań, jakie odbywają się w Radzie Gminy, wójt Tomasz Adamiec w swoim wystąpieniu bardzo skrupulatnie przedstawił, jak kształtowały się dochody i wydatki gminy w 2016 roku.

 

ROK SKOŃCZYLI NADWYŻKĄ

Dochody gminy Policzna w ubiegłym roku to 20 milionów 451 tysięcy złotych. Natomiast wydatki kształtowały się na poziomie 21 milionów 087 tysięcy złotych. 2016 rok zamknął się nadwyżką budżetową, która wynosiła 492 tys. zł. Jak słusznie zaznaczył wójt Adamiec zadłużenie gminy Policzna jest minimalne i na koniec minionego roku wynosiło zaledwie 216 tysięcy złotych. Największe pozycje w budżecie po stronie wydatków to niezmiennie: pomoc społeczna – 6 mln 413 tys. zł., oświata i wychowanie – 6 mln 238 tys. zł. (z budżetu gminy 1 mln 989 tys. zł.) oraz administracja publiczna – 2 mln 583 tys. zł.

 

INWESTYCJE 2016: DUŻO NA DROGI

W swoim wystąpieniu wójt Tomasz Adamiec przypomniał też wszystkie inwestycje realizowane przez gminę Policzna w 2016 roku. W sumie na ten cel z budżetu wydatkowane zostało 1 milion 323 tysiące złotych.

 

 

Sprawozdanie z wykonania budżetu gminy za 2016 rok przedstawił wójt Tomasz Adamiec.

 

Do najważniejszych należy zaliczyć: współfinansowanie z powiatem remontu drogi Suskowola-Policzna i odwodnienia dróg w miejscowościach Czarnolas Kolonia, Chechły czy Dąbrowa Las. Ponad 560 tysięcy złotych wydano na przebudowę dróg gminnych. W ten sposób powstało 2,2 kilometra nawierzchni asfaltowych w Teodorowie, Andrzejówce, Zawadzie Nowej czy Patkowie Krótkim. Jednym z ważniejszych zadań inwestycyjnych było ocieplenie i wymiana dachu w budynku OSP w Czarnolesie. Udało się też rozbudować sieć kanalizacyjną, wymienić część oświetlenia ulicznego w Policznie, Helenowie, Wilczowoli i Łuczynowie, zagospodarować teren przy Warsztatach Terapii Zajęciowej w Wilczowoli, zamontować kamery oraz urządzić i wyposażyć salę do ćwiczeń w Zespole Placówek Oświatowych w Policznie.

 

- Spośród rozpoczętych i trwających inwestycji najbardziej można być zadowolonym z podjęcia działań zmierzających do ocieplanie szkoły w Czarnolesie oraz opracowanie koncepcji Centrum Rehabilitacji i Opieki Społecznej. Obecnie trwają tam prace i mają zakończyć się we wrześniu tego roku – podsumowuje wójt Tomasz Adamiec.

 

 

Pozytywne opinie o wykonaniu budżetu w 2016 roku wydały Regionalna Izba Obrachunkowa i Komisja Rewizyjna Rady Gminy. Uchwały odczytał przewodniczący Rady Gminy Policzna, Paweł Jędra.

 

JEDNOGŁOŚNE ABSOLUTORIUM

Wykonanie budżetu za 2016 rok zostało pozytywnie ocenione przez Regionalną Izbę Obrachunkową oraz Komisję Rewizyjną Rady Gminy. Stosowne uchwały w tej sprawie przeczytał przewodniczący Paweł Jędra.

 

W głosowaniu nad absolutorium wszyscy radni byli "za". Wójt Tomasz Adamiec otrzymał jednogłośne poparcie od czternastu obecnych na posiedzeniu radnych. Wynik głosowania został przyjęty brawami.

 

 

Wśród inwestycji, które najbardziej cieszą wójta Tomasza Adamca jest powstające właśnie

Centrum Rehabilitacji i Pomocy Społecznej.

 

Skontaktuj się z autorem tekstu:
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
DAM PRACE - RECEPCJONISTKA
DAM PRACE - RECEPCJONISTKA
ZATRUDNIĘ OSOBĘ DO PRACY NA RECEPCJI. KONTAKT: 519 188 682
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook