Dzisiaj jest czwartek, 23 maja 2019 r., 143 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
columbusenergy
Finał okręgowego etapu konkursu „Orzeł Biały – nasza duma” w Małęczynie
Dodał: admin, 23-03-2018 15:24, odsłon: 929
fot.Gmina Gózd
fot.Gmina Gózd

20 marca Publiczna Szkoła Podstawowa w Małęczynie gościła uczestników okręgowego etapu ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Orzeł Biały – nasza duma”. Konkurs zorganizowała Kancelaria Senatu RP, a patronat nad nim objął Marszałek Stanisław Karczewski.

 

Przedsięwzięcie to jest jednym z wielu działań podejmowanych w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. I etap w naszym regionie został przeprowadzony przez Wicemarszałka Senatu Adama Bielana.

Tematem prac konkursowych jest polskie godło, począwszy od Mieszka I do czasów współczesnych. Uczestnicy konkursu mogli przedstawić w dowolnej technice plastycznej swoją wizję polskiego orła. Prace były bardzo zróżnicowane. Na zorganizowanej przez szkołę wystawie można było obejrzeć orły malowane, wyklejane różnymi materiałami, szkicowane, na kartonie, szkle, rzeźbione w glinie, gipsie i wiele innych. Wyeksponowano ich ponad sto pięćdziesiąt.


Uroczystość rozpoczęła Dyrektor PSP w Małęczynie Jolanta Zięba, która przywitała zaproszonych gości oraz uczestników konkursu. Następnie Dyrektor Biura Senatorskiego Zuzanna Waniek-Sałek zwięźle przedstawiła ideę konkursu.


- Najważniejszym celem konkursu jest zainteresowanie dzieci i młodzieży znaczeniem symboli naszej państwowości, a także popularyzacja wiedzy o godle narodowym, jako jednym z najistotniejszych znaków polskiego państwa od początku jego dziejów do czasów obecnych – mówiła  Zuzanna Waniek-Sałek

 


Kolejnym punktem programu była inscenizacja przygotowana przez gospodarzy

 

Artyści w ciekawy sposób zaprezentowali historię polskich symboli narodowych. Opowieść o legendarnych i dawnych czasach wzbogaciły piękne, patriotyczne utwory w wykonaniu chóru szkolnego.


Po części artystycznej głos zabrał Wicemarszałek Senatu Adam Bielan, który podziękował dzieciom i młodzieży za wysiłek, jaki podjęli, wykonując swoje dzieła, a także wyraził uznanie dla ich talentu i pomysłowości. W konkursie zostało wyróżnionych ponad 30 prac.

 

 

Laureatem w kategorii szkół podstawowych została Natalia Łyga z Publicznej Szkoły Podstawowej w Iłży, a w kategorii szkół ponadpodstawowych -  Daniel Szczepański z Zespołu Placówek Oświatowych w Policznej.Skontaktuj się z autorem tekstu: admin
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook