Dzisiaj jest środa, 20 lutego 2019 r., 51 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Dzierżawy nieruchomości, nadanie nazwy nowemu osiedlu, zmiany w uchwale budżetowej i kolejne inwestycje na 52. Sesji RM
Dodał: KamZap, 07-06-2018 12:25, odsłon: 1067
Fot. Mariusz Grotkowski
Fot. Mariusz Grotkowski

25 maja w sali narad Urzędu Miejskiego odbyła się 52. sesja Rady Miejskiej w Zwoleniu. Podjęcie uchwał przez radę poprzedziło sprawozdanie z działalności międzysesyjnej Burmistrz Zwolenia Bogusławy Jaworskiej. Radni ponadto zapoznali się z informacjami dotyczącymi działalności jednostek kultury oraz stowarzyszeń sportowych za rok 2017.

Na piątkowej sesji radni przegłosowali osiem uchwał. Pierwsza z nich dotyczyła odpłatnego nabycia przez Gminę Zwoleń nieruchomości położonej w  miejscowości Zamość Stary, która przeznaczona zostanie na poszerzenie drogi gminnej w Ługach. Rada przegłosowując uchwałę drugą nadała nowo powstałemu osiedlu mieszkaniowemu w Zwoleniu nazwę „100-lecie Odzyskania Niepodległości”. Osiedle to znajduje się między ulicami: Sienkiewicza, a Batalionów Chłopskich.

Uchwała trzecia dotyczyła wydzierżawienia nieruchomości położonej w Zwoleniu przy ul. Sportowej. Radni wyrazili zgodę na zawarcie kolejnej umowy dzierżawy z dotychczasowym dzierżawcą na okres 5 lat.

W kolejnych uchwałach radni dokonali zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Gminy Zwoleń oraz w obecnej uchwale budżetowej. Radni do budżetu wprowadzili miedzy innymi kwotę 162 tys. zł, która zostanie przeznaczona na budowę sieci wodociągowej i sieci kanalizacji sanitarnej w drodze wewnętrznej od ul. Perzyny. Dodano także kwotę 122 tys. zł z przeznaczeniem na wzmocnienie podłoży dróg gminnych destruktem oraz kwotę 53 tys. zł na przebudowę ul. Wspólnej. Na ul. Wspólnej wykonane będzie też oświetlenie uliczne – 60 tys. zł.

Radni wyrazili również zgodę na zwiększenie wydatków na wykonanie zjazdu z drogi wojewódzkiej 787 do drogi gminnej w miejscowości Niwki – 50 tys. zł oraz na zwiększenie wydatków na opracowanie dokumentacji technicznej przebudowy drogi do Wacławowa i w Wacławowie o kwotę 10 tys. zł.

W wydatkach w budżecie zaplanowano też: konserwację rowu przydrożnego w Sycynie Północnej – 10 tys. zł, odnowienie i malowanie oznakowania poziomego ulic – 12 tys. zł, a także dodatkowy zakup sprzętu nad Zalew – 20 tys. zł.

Przegłosowując uchwałę szóstą radni zatwierdzili zasady korzystania z obiektów i urządzeń użyteczności publicznej oraz sposób ustalania cen i opłat za korzystanie z nich. Ostatnie dwie uchwały dotyczyły Stowarzyszenia Oświatowego Sycyna. Radni wyrazili zgodę na przyjęcie w formie darowizny nieruchomości położonej w Sycynie należącej do stowarzyszenia, w zamian za możliwość korzystania z jednego pokoju, co umożliwi prowadzenie działalności statutowej.


Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Gózd
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook