Dzisiaj jest wtorek, 19 marca 2019 r., 78 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Czwarty z rzędu awans do XLI Finału Mazowsza OTBwRD
Dodał: MaG, 15-05-2018 19:56, odsłon: 386
fot.PGPrzyłęk
fot.PGPrzyłęk

Do rywalizacji stanęło 17 szkół wyłonione w eliminacjach powiatowych z dawnego województwa radomskiego (8 szkół podstawowych i 9 gimnazjów). W Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Jedlińsku odbyły się XLI  rejonowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Tak jak w poprzednich etapach eliminacje te zostały rozegrane w dwóch grupach wiekowych: szkoły podstawowe i gimnazja. Powiat zwoleński w grupie gimnazjalistów reprezentowali uczniowie z Publicznego Gimnazjum w Przyłęku w składzie: Mikołaj Gregorczyk, Kacper Osenka i Kacper Rogala z opiekunem Grzegorzem Papisem. W kategorii szkoły podstawowe – PSP Babin w składzie Klaudia Skirzyńska, Łucja Papis, Sebastian Kramek, Kamil Papis -pod opieką pana Antoniego Pawlukowskiego.


Na polu boju w trzech konkurencjach zmierzyły się najlepsze drużyny w regionie radomskim, konkurencja była duża poziom rywalizacji bardzo wysoki, a i organizatorzy nie ułatwili zadania wszystkim  uczestnikom  turnieju.


Najpierw gimnazjaliści zmagali się z rowerowym torem przeszkód,  który był bardzo trudny i selektywny! Tor składał się z ośmiu przeszkód z dość trudnymi najazdami na (tarka, łezka, kwadrat, rynna, żmijka, slalom z ograniczeniami korytarz z desek, i zatrzymanie w miejscu). Najlepsze drużyny poradziły sobie dobrze z torem otrzymując niewielką ilość punktów karnych za błędy. Słabsi, których tor i utrudnienia przerosły kończyły konkurencję z ogromną ilością punktów karnych.

 

Drużyna z Przyłęka zdobyła II miejsce w XLI Eliminacjach Rejonowych Turnieju

oraz awans do XLI Finału Mazowsza OT BwRD


Kolejną konkurencją były testy z przepisów ruchu drogowego i skrzyżowań. Wszyscy pisali test jednokrotnego wyboru składający się z 25 pytań ze znajomości przepisów ruchu drogowego i test dotyczący pierwszeństwa przejazdu składający się z 10 pytań, na których uczniowie musieli wykazać wysoki  poziom  wiedzy.


Ostatnią konkurencją było praktyczne zadanie z pierwszej pomocy przedmedycznej, w którym uczniowie musieli wykazać się dużą wiedzą i umiejętnościami udzielenia pomocy poszkodowanemu.


- Reprezentacja naszego gimnazjum od pierwszych minut turnieju radziły sobie bardzo dobrze  uzyskując jedne z lepszych wyników tego turnieju, co w ostatecznej klasyfikacji dało drużynie z Publicznego Gimnazjum  w Przyłęku II miejsce w XLI Eliminacjach Rejonowych Turnieju oraz awans do XLI Finału Mazowsza OT BwRD. - informuje dyrektor szkoły Jerzy Kamionka


II miejsce i awans do do XLI Finału Mazowsza OT BwRD w kategorii szkół podstawowych zdobyli także uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Babinie.
 
Organizatorem etapu rejonowego była Komenda Wojewódzka Policji z Siedzibą w Radomiu oraz w Zespół Szkolno - Przedszkolny w Jedlińsku.  Narody wręczali: Wójt Gminy Jedlińsk – Kamil Dziewierz, Dariusz Piątek -  dyrektor WORD w Radomiu, podinspektor Jacek Mnich -  Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego oraz wizytator delegatury Kuratorium Oświaty w Radomiu pani Małgorzata Brola.


Publiczne Gimnazjum w Przyłęku  razem z Publicznym Gimnazjum w Jedlińsku oraz PSP Babin i PSP Lesiów  będą reprezentować subregion radomski w  XLI Finale Mazowsza, który odbędzie się 22 maja w Warszawie.


Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w Finale Mazowsza.Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
DAM PRACE - RECEPCJONISTKA
DAM PRACE - RECEPCJONISTKA
ZATRUDNIĘ OSOBĘ DO PRACY NA RECEPCJI. KONTAKT: 519 188 682
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook