Dzisiaj jest czwartek, 04 czerwca 2020 r., 156 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Fabryka Domów Bogucin
Wybory ROZPN odłożone. Nasze kluby otrzymają wsparcie finansowe!
Dodał: MaG, 22-04-2020 07:37, odsłon: 372

W najbliższy piątek piłkarscy działacze mieli wybrać prezesa i zarząd Radomskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Już wiadomo, że do tego nie dojdzie. Wiadomo również, że kluby otrzymają pomoc finansową, ale dokładnie nieznane są jeszcze sumy.

Posiedzenie było z kilku względów bardzo ważne. Przede wszystkim zarząd musiał podjąć uchwałę w sprawie odwołania/przełożenia Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczo Wyborczego, jakie zaplanowano na 24 kwietnia. Nie dojdzie ono do skutku, a członkowie zarządu nie podjęli też decyzji w sprawie nowej daty.

- Nie wnioskowaliśmy żadnej daty, bo cały czas nie wiemy jak długo zagrożenie będzie się utrzymywać. Dopóki rząd nie pozwala na przeprowadzenie zbiorowisk powyżej 50 osób, to nie ma na to szans. Obserwujemy cały czas sytuację i czekamy. Wraz z członkami zarządu uznaliśmy, że walne przeprowadzimy w momencie, kiedy będzie już bezpiecznie i będzie na to pełna zgoda - mówi Sławomir Pietrzyk, prezes Radomskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej.

Zarząd zajął się sprawą podziału 200 tysięcy złotych, które trafią do klubów. Są to pieniądze pochodzące z oszczędności wygenerowanych przez ROZPN. Wszystko po to, aby choć trochę zmniejszyć skutki spowodowane epidemią. Jak będzie wyglądać podział tych pieniędzy, tego również na razie nie wiadomo, a trafią one do klubów dopiero przed rozgrywkami.

- Wszystko wskazuje na to, że niższe ligi nie wznowią rozgrywek. Te pieniądze nie przepadną. Razem z członkami zarządu doszliśmy do wniosku, że przekażemy je klubem zaraz przed startem rozgrywek. Właśnie wtedy przydadzą się one najbardziej - dodał prezes Pietrzyk.

Analizowane są projekty, w których zawarte są dokładne sumy dla konkretnych klubów. Dopóki nie ma stosownej uchwały nie będziemy na razie o tym pisać.

Władze okręgu  przeznaczyły 5 tysięcy złotych na wsparcie radomskiej służby zdrowia, która w walce z koronawirusem boryka się z problemami. Te pieniądze zasilą konto radomskiego szpitala.

Do 11 maja powinna być podjęta przez PZPN decyzja, dotycząca rozgrywek piłkarskich niższego szczebla.

Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook