Dzisiaj jest niedziela, 16 czerwca 2019 r., 167 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
[WIDEO, FOTO] Kino Świt w Zwoleniu oficjalnie otwarte
Dodał: MaG, 30-09-2018 15:43, odsłon: 1987
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass

Zakończył się kilkumiesięczny remont budynku kina Świt przy ul. Lubelskiej w Zwoleniu. W sobotę burmistrz Bogusława Jaworska oficjalnie oddała obiekt w użytkowanie mieszkańcom.

Całkowicie zmodernizowany, rozbudowany i technicznie świetnie wyposażony budynek kina w Zwoleniu została oficjalnie otwarty. W sobotę symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali przedstawiciele samorządu, zaproszeni goście oraz osoby, które czynnie przyczynili się do szybkiego i sprawnego przeprowadzenia remontu kina.


- Ogromnie się cieszę, że kino rozpoczyna swoją działalność ponownie w nowej odsłonie po remoncie. Z uwagi na to, że przebudowa i oddanie od użytku po remoncie zbiega się z bardzo ważna datą dla nas Polaków ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości. Cieszę się, że ten moment przypada właśnie teraz – mówiła podczas otwarcia burmistrz Bogusława Jaworska.

 

Zaproszeni goście dokonali uroczystego przecięcia wstęgi


Remont budynku został przeprowadzony w ramach programu RIT. Burmistrz Jaworska przedstawiła informację o kosztach inwestycji, która łącznie opiewała na ponad 6 milionów złotych.


- Ja się nie dziwię Pani burmistrz, że wzięła Pani inwestycję za sześć milionów a nie za milion. Ja bym tak samo zrobiła. Gratuluje tego wyboru i muszę powiedzieć, że kino jest na miarę XXII wieku jeśli chodzi o technikę, fotele są super wygodne i gratuluję, że w naszym regionie możemy pochwalić się takim obiektem – gratulowała oddani inwestycji Bożenna Pacholczak wiceprzewodnicząca Sejmiku województwa Mazowieckiego


Zwieńczeniem uroczystości otwarcia kina był koncert zespołu Kwartetu ProForma z Poznania. W roli konferansjera uroczystości wystąpił reżyser i scenarzysta, twórca efektów specjalnych Stanisław Mąderek


 

Łączna wartość inwestycji opiewa na kwotę ponad 6 milionów złotych. Roboty konstrukcyjne wyniosły 732 849, 95 złotych, zaś budowlane 1.952.449,57 złotych.

Aranżację akustyczną wykonano za kwotę 164456,10 złotych, natomiast instalacje sanitarne za 98257,80 złotych. Instalacja gazowa wraz z kotłownią i instalacją grzewczą to koszt 150 274,03 złotych, z kolei instalacja wentylacji mechanicznej i klimatyzacji kosztowała 386 621,92 złotych. Instalacje elektryczne i teletechniczne kosztowały 472080,79 złotych, oświetlenie sceny - 149209,07 złotych, system elektroakustyczny - 160684,65 złotych, a system kinotechniki - 595113,27 złotych (kwoty netto).


Modernizacja i rozbudowa zabytkowego kina Świt była możliwa dzięki finansowaniu z funduszy strukturalnych Unii Europejskiej Europejskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego.  
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook