Dzisiaj jest czwartek, 22 sierpnia 2019 r., 234 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Popielgrzymkowe ognisko grupy 23
Dodał: M_Celi, 17-08-2013 19:51, odsłon: 964

Zwoleńska grupa pielgrzymkowa w czwartkowe popołudnie spotkała się jak co roku na ognisku podsumowującym, a zarazem kończącym tegoroczną 35 Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę.

 

Zanim pątnicy rozpoczęli wspólne biesiadowanie, odprawiona została przez księdza Piotra msza

święta. Duszpasterz w imieniu pielgrzymów dziękował za bezpieczną wędrówkę oraz możliwość dotarcia do stóp Jasnogórskiej Pani.


Następnie pielgrzymi przenieśli się na plac plebani, gdzie w specjalnie przygotowanym do biesiadowania miejscu spędzili bardzo miłe chwile. Grupa muzyczna umilała obecnym czas, śpiewając doskonale znane wszystkim piosenki religijne.

 


Pątnicy zajadając się kiełbaskami wspominali zarówno najpiękniejsze, jak i najśmieszniejsze zdarzenia z pielgrzymiego szlaku. W czwartkowe popołudnie nikt z nich nie pamiętał już, ani o trudnościach, ani o bąblach, czy o chwilach zwątpienia, najważniejsze było to, że cała grupa szczęśliwie dotarła przed tron Jasnogórskiej Pani.


Na ognisku nie mogło zabraknąć oczywiście księży, którzy pielgrzymowali w tym roku z grupą 23. Oprócz księdza Piotrka, który był opiekunem grupy byli też obecni księża: Adrian i Karol, a także ksiądz Mariusz, który organizował tegoroczną pielgrzymkę.


Skontaktuj się z autorem tekstu: M_Celi
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook