Dzisiaj jest poniedziałek, 22 lipca 2019 r., 203 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Mazowsze szykuje się na przyjęcie imigrantów. Połowa zostanie w naszym województwie
Dodał: anex, 10-09-2015 10:48, odsłon: 8875
fot. freeimages.com
fot. freeimages.com

Wojewoda mazowiecki powołał pełnomocnika ds. migracji. Jego zadaniem będzie ''stworzenie regionalnej polityki migracyjnej w celu integracji społecznej i kulturowej rosnącej liczby cudzoziemców.'' Funkcję tę pełnić będzie Izabela Szewczyk, dotychczasowa dyrektor Wydziału Spraw Cudzoziemców Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego.

– Ostatnio przyjęliśmy 19 polskich rodzin z Donbasu. Teraz przed nami wyzwanie wielokrotnie większe i trudniejsze. Połowa przyjeżdżających do Polski cudzoziemców pozostaje w naszym województwie, przede wszystkim w Warszawie– mówi wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski.

 

Pełnomocnik opracuje plan wsparcia związany z przyjmowaniem uchodźców w województwie mazowieckim, w tym ''doraźnej pomocy o charakterze socjalnym oraz stworzenia programu preintegracyjnego.'' Plan dotyczyć będzie także wsparcia w procesie podejmowania edukacji i uzyskiwania pracy. Do obowiązków pełnomocnika będzie należało również wypracowanie rozwiązań prawnych, które będą mogły być wykorzystane w polityce migracyjnej państwa.

 

Izabela Szewczyk od 2006 r. była dyrektorem Wydziału Spraw Cudzoziemców MUW, który w tym roku wydał ponad 50 tys. decyzji. Jest współautorką wprowadzonych od 2008 r. zmian, polegających na usprawnieniu zarządzania i obsługi klientów. Uczestniczyła w tworzeniu Forum Cudzoziemców, które jest formą stałej współpracy z organizacjami pozarządowymi, działającymi na rzecz pomocy i integracji obcokrajowców. Jej efektem było utworzenie Centrum Informacji Cudzoziemców.

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: anex
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Tworzenie "doraźnej pomocy"? Uchodźcy przybywający do nas to muzułmanie (inna religia i mentalność), którzy już teraz mimo, że są mniejszością w naszym kraju chcą wprowadzić prawo szariatu na terenie całego kraju. My im damy pomoc socjalną, stworzyły im parę świątyń, damy domy a oni jak nam podziękują? Widać ich działania za granicą. Są tak dobrzy i przydatni, że Niemcy grożą interwencją zbrojną, jeśli nie przyjmiemy minimum 11tyś. (narazie 11tyś) imigrantów. Solidarność E.U. znajduje się na dnie Bałtyku i nazywa się gazociąg północny. Uchodżców przybywa...
11-09-2015, 15:52:39
+ 17
0
odpowiedz
bieda w kraju a dla imigrantów mają
09-11-2015, 19:24:01
+ 7
- 1
odpowiedz

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook