Dzisiaj jest czwartek, 15 listopada 2018 r., 319 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
'Być dobrym jak chleb'. Niezwykły koncert w Zwoleniu
Dodał: MarBas, 28-11-2017 09:49, odsłon: 1445

Centrum Regionalne przy Nekropolii Jana Kochanowskiego w Zwoleniu i Zwoleńska Grupa Regionalna zapraszają na spektakl słowno–muzyczny, w którym wystąpią Olgierd Łukaszewicz – znany polski aktor teatralny i filmowy, SylwiaStrugińska – sopran, Robert Grudzień – organy oraz Chór „Betania”. Odbędzie się on w niedzielę 3 grudnia 2017 roku kościele pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego w Zwoleniu o godzinie 16. Sponsorem tego wydarzenia jest Enea Wytwarzanie. Patronat medialny objął Zwolen24.pl

"Być dobrym jak chleb" to koncert słowno – muzyczny napisany w 100. rocznicę śmierci Brata Alberta. Scenariusz autorstwa Anny Dreli oparty jest na listach do rodziny, przyjaciół czy współbraci zakonnych oraz sióstr Albertynek a także pismach urzędowych i innych dokumentach pozostawionych napisanych przez Adama Chmielowskiego artystę i Brata Alberta. Koncert ukazuje świętego jako polskiego patriotę, społecznika, niestrudzonego opiekuna ludzi bezdomnych wydobywającego ich ze skrajnej nędzy, a także powstańca styczniowego i artystę malarza.

 

Tę niezwykłą osobowość przypomną koncerty w Puławach, Janowcu nad Wisłą oraz w Zwoleniu, stanowiące podsumowanie artystyczne Roku Świętego Brata Alberta - Adama Chmielowskiego. W Zwoleniu w kościele pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego wystąpi obok Olgierda Łukaszewicza, Roberta Grudnia i Sylwii Strugińskiej chór parafialny „Betania”. Wstęp wolny. 

    
Skontaktuj się z autorem tekstu: MarBas
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Gózd
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
SPRZEDAM FAJNY ROWER
SPRZEDAM FAJNY ROWER
Sprzedam fajny rower.Rower otrzymałem/am jako prezent na komunię. Stan bardzo dobry. Przeznaczony dla dzieci w wieku 9-13lat. Rower idealnie sprawdza się w terenach wyboistych. Skutecznie hamuje dzięki 2 hamulcom szczękowym typu V-Brake. Hamulce te zbudowa...
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook