32,1 C
Zwoleń
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Ostatnio dodane

Wystawa „Zielone oblicze Elektrowni Kozienice” z Lotem Trzmiela

Wystawa „Zielone oblicze Elektrowni Kozienice” zagościła tym razem w Domu Kultury w Zwoleniu. W czasie wernisażu oprowadzał po niej jej autor Jacek Tabor, były też inne, niezapowiedziane wcześniej atrakcje.

Wystawa „Zielone oblicze Elektrowni Kozienice” prezentująca bogactwo przyrodnicze w obrębie Enei Wytwarzanie – Elektrowni Kozienice gościła już w kilku miejscach. Od czwartku, 13 października jest także obecna w oddanym właśnie po termomodernizacji Domu Kultury w Zwoleniu. Zaaranżował ją pracownik tej placówki Waldemar Gołdziński, wśród oglądających byli: burmistrz Zwolenia Arkadiusz Sulima, jego zastępca Grzegorz Molendowski oraz wiceprezes Enei Wytwarzanie do spraw korporacyjnych Jan Mazurkiewicz.

Obecni byli także przedstawiciele placówek oświatowych, kultury, starostwa, Nadleśnictwa Zwoleń i uczniowie Szkoły Podstawowej w Zwoleniu. Zanim jednak Jacek Tabor, prezes Mazowiecko – Świętokrzyskiego Towarzystwa Ornitologicznego i  jednocześnie autor wystawy zaczął „prowadzić” pełną barwnych opowieści i ilustrowaną fotografiami wędrówkę po świecie przyrody, taką muzyczną „wędrówkę” poprowadził 16-letni akordeonista Krzysztof Paduch – uczeń Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu i Liceum Ogólnokształcącego w Zwoleniu, laureat wielu prestiżowych, ogólnopolskich i międzynarodowych  konkursów akordeonowych oraz konkursu Enea Akademia Talentów. Jego wirtuozerska interpretacja  utworów „Lot Trzmiela” i „Wietrzyk” wykonana na akordeonie Pigini wzbudziła podziw oraz zachwyt i została nagrodzona ogromnymi brawami.

Brawa otrzymał także Jacek Tabor, który z pasją oprowadzał po wystawie, okraszając swoją opowieść wieloma ciekawostkami. Równie ciekawa była jego prezentacja dotycząca bocianów z obrazami zarejestrowanymi dzięki kamerze zainstalowanej w gnieździe w miejscowości Molendy w gminie Garbatka-Letnisko. Jeszcze jedną atrakcją wernisażu była możliwość otrzymania publikacji Mazowiecko – Świętokrzyskiego Towarzystwa Ornitologicznego wydanych przy wsparciu Enei Wytwarzanie.

Reklama

Wystawa w Domu Kultury w Zwoleniu będzie czynna do 14 listopada 2022 roku, w godzinach pracy placówki. Wstęp wolny.

Fot. Waldemar Gołdziński. W wernisażu uczestniczyli między innymi uczniowie Szkoły Podstawowej w Zwoleniu.
Krzysztof Paduch zaprezentował „Lot trzmiela” oraz „Wietrzyk”.
O bogactwie przyrodniczym Elektrowni Kozienice barwnie opowiadał Jacek Tabor, autor wystawy.
Jackowi Taborowi dziękowali Anna Wieczerzyńska, dyrektorka Domu Kultury w Zwoleniu oraz Arkadiusz Sulima, burmistrz Zwolenia.
Wystawę obejrzeli między innymi Arkadiusz Sulima, burmistrz Zwolenia (z lewej) i Jan Mazurkiewicz, wiceprezes Enei Wytwarzanie do spraw korporacyjnych.

 

Latest Posts

- Reklama -

TOP

REGION