32,6 C
Zwoleń
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Ostatnio dodane

Wesołe powtórki na koniec roku szkolnego

Koniec roku szkolnego to czas, kiedy uczniowie szykują się do końcowych testów i egzaminów. Dlatego na lekcjach dominują wszelkiego rodzaju powtórki i utrwalanie materiału, które zazwyczaj nie są specjalnie lubiane przez uczniów. W English College mamy na to sposób! Powtórka i zabawa w jednym z wykorzystaniem gier planszowych. W ten sposób unikamy nudy, presji, a uczniowie wszystko znacznie łatwiej i lepiej zapamiętują.

Gry planszowe to rewelacyjny i sprawdzony sposób na powtórzenie ogromu materiału z całego roku. Super pomysł na ciekawe lekcje powtórzeniowe znalazła nasza zaprzyjaźniona blogerka i twórczyni materiałów dydaktycznych Karina Frejlich. Tym razem była to specjalnie opracowana plansza w kształcie plastra miodu wraz z zestawem uniwersalnych ćwiczeń powtórzeniowych do wykorzystania. Jak to działa?

Każdy uczeń otrzymał swoją część  plastra, na którym miał napisać polecenia do zadań. W ten sposób uczniowie sami przygotowali całoroczną powtórkę dla siebie. Oczywiście można było korzystać z podręcznika i innych dostępnych źródeł, aby nic ważnego nie umknęło w naszej grze.

Następnie plastry miodu łączyli w jedną wielką całość i powstała ogromna gra planszowa!

Zasady poruszania się po planszy lektor ustala wspólnie z uczniami aby podkreślić ich udziął w kreowaniu lekcji. Grę można było zacząć z dowolnego pola znajdującego się na samym brzegu planszy. Uczniowie poruszali się w jakim chcieli kierunku – kiedy stanęli na swoim polu i prawidłowo wykonali zadanie – mogli to pole pokolorować (każdy uczeń miał do dyspozycji mazak innego koloru). Próżniej te pokolorowane pola musieli omijać. Żeby było ciekawiej do gry można wykorzystać kostkę o 20 ściankach!

Zabawa była przednia  i  co najważniejsze powtórka wykonana! Najpierw dzięki temu, że uczniowie musieli dokładnie przejrzeć każdy rozdział podręcznika w poszukiwaniu dobrych poleceń, a następnie grając sami w swoją grę.  My w English College uwielbiamy takie zadania, a Wy?

Jeśli chcecie, możecie sami wypróbować ten sposób na powtórki materiału podczas BEZPŁATNYCH LEKCJI PRÓBNYCH, na  które zapraszamy do naszej szkoły jeszcze do środy 28 czerwca, a później ponownie od środy 23 sierpnia. Rejestracja na lekcje pokazowe odbywa się ONLINE lub telefonicznie, bezpośrednio w swoim ośrodku English College

 

Serdecznie Zapraszamy

Reklama

Zespół English College ????

Latest Posts

- Reklama -

TOP

REGION