32,6 C
Zwoleń
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Ostatnio dodane

Rozbudowa oczyszczalni ścieków w Zwoleniu: Nowoczesność na horyzoncie

24 czerwca 2024 roku burmistrz Zwolenia Arkadiusz Sulima podpisał umowę z firmą „Moduł” Sp. z o.o., która zajmie się rozbudową i przebudową miejskiej oczyszczalni ścieków. W obecności zastępcy Grzegorza Molendowskiego, skarbnik gminy Anny Potuchy oraz przedstawicieli referatu inwestycji i rozwoju gospodarczego, podpisano dokument, który otwiera nowy rozdział w historii miasta.

– To kluczowy moment dla miasta. Obecnie jest to najważniejsze przedsięwzięcie, które usprawni funkcjonowanie obiektu, czyniąc proces oczyszczania bardziej wydajnym i efektywnym. Dzięki inwestycji, która będzie realizowana przez bardzo doświadczony zespół firmy „Moduł” Sp. z o.o., Zwoleń zyska nowoczesną infrastrukturę, co znacząco poprawi jakość życia mieszkańców i ochronę środowiska w regionie. – czytamy na stronie miasta

Znaczenie inwestycji

Rozbudowa oczyszczalni ścieków to inwestycja o kluczowym znaczeniu dla Zwolenia. Wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań technologicznych ma na celu zwiększenie efektywności procesów oczyszczania oraz poprawę jakości życia mieszkańców. – To bardzo ważny moment dla naszej gminy, na który wszyscy czekaliśmy z niecierpliwością. Inwestycja ta zapewni bardziej efektywny i wydajny proces oczyszczania ścieków w naszym mieście – podkreśla burmistrz Sulima.

Finansowanie i koszty

Koszt realizacji projektu wyniesie 13 milionów 87 tysięcy 200 złotych. Dzięki uzyskaniu 8 milionów złotych dofinansowania z programu Polski Ład oraz planowanemu wsparciu w wysokości 4 milionów złotych z budżetu województwa mazowieckiego, znaczna część środków na inwestycję pochodzić będzie spoza budżetu gminy. Reszta środków zostanie pokryta z funduszy lokalnych, co świadczy o dużym zaangażowaniu miasta w realizację tego ważnego przedsięwzięcia.

Wyjątkowe wyzwanie logistyczne

Realizacja inwestycji będzie prowadzona w systemie zaprojektuj i wybuduj, co oznacza, że firma „Moduł” nie tylko wykona prace budowlane, ale również przygotuje całą dokumentację techniczną. Harmonogram prac budowlanych zostanie opracowany po zakończeniu etapu przedprojektowego. – Opracowanie harmonogramu prac wymaga bardzo wnikliwego podejścia, ponieważ jednym z największych wyzwań będzie utrzymanie obiektu w ruchu podczas rozbudowy. To wymaga niezwykle precyzyjnego planowania i koordynacji, aby zapewnić nieprzerwane funkcjonowanie oczyszczalni oraz minimalizować wszelkie niedogodności dla mieszkańców – informuje burmistrz Sulima.

Firma „Moduł” Sp. z o.o. posiada bogate doświadczenie w budowie oczyszczalni ścieków, co stanowi gwarancję profesjonalnego wykonania projektu. W przygotowaniu dokumentacji oraz w realizacji inwestycji będzie uczestniczył mgr inż. Mirosław Bździak, rzeczoznawca Zrzeszenia Inżynierów Techników Sanitarnych, który ma na swoim koncie ponad 300 projektów oczyszczalni w Polsce. – Jesteśmy przekonani, że oddajemy przebudowę i rozbudowę naszej oczyszczalni w bardzo dobre ręce. Firma ‘Moduł’ posiada ogromne doświadczenie, a inżynier Mirosław Bździak to wybitny specjalista w dziedzinie projektowania i eksploatacji oczyszczalni ścieków  – dodaje zastępca burmistrza Grzegorz Molendowski.

Przebudowa i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Zwoleniu ma zakończyć się w ciągu 30 miesięcy od dnia podpisania umowy. 

Reklama

 

źródło/fot: Urząd Miasta i Gminy Zwoleń

 

Latest Posts

- Reklama -

TOP

REGION