32,1 C
Zwoleń
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Ostatnio dodane

Rodzinna niedziela w Policznie – piękny festyn z wieloma atrakcjami

9 czerwca w Policznie odbył się coroczny Festyn Rodzinny, który organizowany jest  z okazji Dnia Dziecka oraz Dnia Mamy i Taty. Wydarzenie ponownie przyciągnęło tłumy mieszkańców i gości. Piknik otworzył wójt gminy, a atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych nie brakowało. Pogoda i dobre humory dopisały.

Policzna znów stała się miejscem, gdzie rodziny mogły wspólnie świętować podczas corocznego Festynu Rodzinnego. Wydarzenie wypełnione było muzyką, zabawą i wspaniałymi atrakcjami. – Jestem bardzo zadowolony z tego, jak festyn rodzinny rozwija się każdego roku. To świetna okazja, aby nie tylko bawić się, ale także integrować naszą społeczność. Cenię sobie wysiłek wszystkich organizatorów i wolontariuszy, którzy sprawiają, że to wydarzenie jest tak udane. Wspólne świętowanie Dnia Dziecka, Mamy i Taty to coś, co w Policznie kultywujemy z dużą radością – podkreśla Tomasz Adamiec, wójt gminy Policzna.

Scena sercem wydarzenia

Już od pierwszych minut festyn tętnił życiem. Scenę zdominowały występy najmłodszych – przedszkolaki jako pierwsze zaprezentowały swoje umiejętności. Po nich na scenie pojawili się uczniowie ze szkoły w Policznie, a także grupy taneczne. Prezentacje ruchowe i wokalne zapewniły doskonałą rozrywkę dla zgromadzonej publiczności. Była też gratka dla miłośników aktorstwa. Swoje umiejętności w tym zakresie zaprezentowali uczniowie należący do teatru szkolnego, którzy wystawili zabawny kabaret. Wystąpili w pięknie dopracowanych kostiumach, a ich gra aktorska była na bardzo wysokim poziomie. Prezentacje dzieci przeplatane były wesołymi zabawami z profesjonalną animatorką.

Stoiska pełne atrakcji

Na placu przed sceną stanęły liczne stoiska. Koło Gospodyń Wiejskich „Łączymy Pokolenia” z Policzny serwowało pysze przysmaki. Były gofry, lemoniada, a dla tych, którzy zgłodnieli kiełbaski z grilla –  każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Zorganizowane zostały też inne stoiska, między innymi z watą cukrową i popcornem. Nieopodal ustawiono  dmuchane zjeżdżalnie i trampoliny, gdzie najmłodsi szaleli do woli.

Charytatywnie i edukacyjnie

Oprócz zabawy, festyn miał również wymiar charytatywny i edukacyjny. Prowadzona była sprzedaż zabawek, z której dochód przeznaczony został na pomoc choremu chłopcu. Lokalna straż pożarna zorganizowała tor przeszkód z laniem wody, co cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych uczestników. Druhowie zachęcali dzieci do wstąpienia w szeregi dziecięcych i młodzieżowych drużyn pożarniczych. Na jednym ze stoisk zaś, można było uzyskać informacje na temat zawodu żołnierza.

Reklama

Festyn zakończył się konkursem karaoke. Spotkanie było idealną okazją, aby w rodzinnym gronie świętować Dzień Dziecka oraz Dzień Mamy i Taty, czyniąc to wydarzenie niezapomnianym.

 

Latest Posts

- Reklama -

TOP

REGION