32,6 C
Zwoleń
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Ostatnio dodane

Pasjonujące zmagania na turnieju tenisa stołowego w Policznie

26 stycznia w Policznie sportowe emocje sięgnęły zenitu, kiedy to przy stołach tenisowych rozgorzały pojedynki XX Gminnego Turnieju Tenisa Stołowego.

Wydarzenie to, przyciągając tłumy miłośników małej białej piłeczki i dwóch rakietek – zarówno wśród młodszych, jak i dorosłych zawodników, stało się areną prawdziwych sportowych pasji. Z inicjatywy wójta Tomasza Adamca, gmina Policzna na jeden dzień zamieniła się w stolicę tenisa stołowego w regionie, gdzie zawodnicy dali się ponieść sportowemu duchowi rywalizacji.

XX Gminny Turniej Tenisa Stołowego zgromadził 70 pasjonatów tego sportu, w tym 50 dzieci i 20 dorosłych. Wydarzenie odbyło się pod patronatem wójta gminy Policzna Tomasza Adamca i stało się prawdziwym świętem dla miłośników tenisa stołowego. Emocje sięgały tu zenitu.

Młode talenty w akcji

Turniej rozpoczął się od rywalizacji wśród najmłodszych, gdzie przy stołach stanęło 50 dzieci. Wśród chłopców w swoich kategoriach wiekowych triumfowali: Franciszek Szymański, Kamil Tomaszewski i Mikołaj Śliwiński, natomiast wśród dziewcząt najlepsze okazały się: Joanna Kubis i Wiktoria Szczepaniak. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymali atrakcyjne nagrody, w tym głośniki, kubki termiczne i rakietki, a każdy uczestnik został obdarowany słodkim upominkiem – czekoladą, co z pewnością dodało turniejowi sympatycznej atmosfery.

Rywalizacja bez ograniczeń wiekowych – open pełne emocji

Reklama

Następnie przyszedł czas na kategorię open, w której udział wzięło 20 osób dorosłych. Tutaj swoją dominację potwierdzili Bartłomiej Kazanowski, Michał Sobota, Waldemar Mularski oraz Grażyna Zawadzka, którzy zajęli najwyższe miejsca na podium w swoich kategoriach. Nagrody były bardzo atrakcyjne. Zwycięzcy pierwszych miejsc mogli cieszyć się nowoczesnymi słuchawkami bezprzewodowymi oraz dodatkowymi podarunkami – wartościowymi książkami ufundowanymi przez Stowarzyszenie Dziedzictwo i Rozwój w Zwoleniu. Zdobywcy drugich i trzecich miejsc zostali obdarowani głośnikami i kubkami termicznymi. Każdy z uczestników otrzymał zaś czekoladę.

Niekwestionowany mistrz turnieju

Kulminacyjnym momentem turnieju było wyłonienie Mistrza Gminy. Tytuł ten zasłużenie przypadł Waldemarowi Mularskiemu, który otrzymał pamiątkową statuetkę oraz cenny telefon Samsung. Było to potwierdzeniem jego umiejętności w tenisie stołowym.

XX Gminny Turniej Tenisa Stołowego w Policznie nie tylko ugruntował tradycję sportową w regionie, ale również promował aktywny tryb życia wśród uczestników każdej grupy wiekowej. Wydarzenie to, dzięki wsparciu wójta Tomasza Adamca i zaangażowaniu wielu osób, zapisało się złotymi zgłoskami w historii sportowych zmagań gminy Policzna. – Cieszę się z poziomu i atmosfery, jaka zapanowała podczas XX Gminnego Turnieju Tenisa Stołowego. To wydarzenie pokazuje, jak wielką pasję i talent mają nasi mieszkańcy, niezależnie od wieku. Jestem dumny, że mogliśmy wspólnie świętować jego jubileuszową edycję i jestem przekonany, że tradycja ta będzie kontynuowana w kolejnych latach, inspirowana dotychczasowymi sukcesami naszych zawodników – podsumował wójt Tomasz Adamiec.

Latest Posts

- Reklama -

TOP

REGION