Dzisiaj jest środa, 24 kwietnia 2019 r., 114 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
220 absolwentów świętowało 90-lecie „Rolniczówki”!
Dodał: M_Celi, 08-07-2015 18:55, odsłon: 4195

Piękny jubileusz 90-lecia istnienia w minioną sobotę obchodził Zespół Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu. Jubileusz ten był okazją do zorganizowania IV już w historii szkoły Zjazdu Absolwentów, na którym bawiło się ponad 220 byłych uczniów.

 

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą odprawioną w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Zwoleniu, w której oprócz dyrekcji szkoły, nauczycieli, uczniów i absolwentów uczestniczyli zaproszeni goście. Następnie uczestnicy chwilą zadumy i modlitwy na cmentarzu parafialnym uczcili pamięć odeszłych już koleżanek, kolegów, nauczycieli i wychowawców.

 


Kilka minut po 15 wszyscy zgromadzili się w nowym budynku Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych, gdzie na sali gimnastycznej dyrektor szkoły Arosław Jakóbik rozpoczął oficjalne obchody. Kolejno odsłonięto tablicę pamiątkową zawierającą najważniejsze daty z historii szkoły umieszczoną na ogromnym kamieniu znajdującym się przed salą gimnastyczną. Warto wiedzieć, że potężny głaz podarowany został szkole w latach 80-tych przez ówczesne władze Zwolenia i Towarzystwo Miłośników Miasta Zwolenia im. Jana Kochanowskiego.

 

 

Do tego aktu zaproszono między innymi Wacława Małka – byłego dyrektora szkoły i wieloletniego inicjatora budowy nowego obiektu, który w telegraficznym skrócie przypomniał dzieje placówki.

 

Każdy jubileusz jest świetną okazją do składania życzeń i gratulacji, podobnie było i tym razem. Arosław Jakóbik usłyszał wiele ciepłych słów między innymi od Wicewojewody Mazowieckiego Dariusza Piątka, czy też od Wicemarszałka Województwa Mazowieckiego Leszka Ruszczyka, który wręczył na ręce dyrektora za zasługi na rzecz Mazowsza medal Pro Mazovia.

 

 

Do życzeń i gratulacji dołączyli się także: posłowie na sejm Małgorzata Woźniak i Mirosław Maliszewski, radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Zbigniew Gołąbek, Mazowiecki Kurator Oświaty Dorota Sokołowska oraz dyrektorzy placówek i stowarzyszeń działający na terenie Zwolenia. Nie mogło też zabraknąć życzeń od starosty zwoleńskiego Waldemara Urbańskiego i burmistrza Zwolenia Bogusławy Jaworskiej.Zjazd Absolwentów był również dobrym momentem do nadania Członkom Stowarzyszenia Absolwentów i Sympatyków ZSR-T Aktów Godności Członka Honorowego, które wręczali: prezes stowarzyszenia Marcin Kaca i wiceprezes Paweł Ozga.

 


Oficjalną część uroczystości uświetniły też występy artystyczne zarówno obecnych, jak i byłych uczniów szkoły. Swój występ miała również Młodzieżowa Orkiestra Dęta Miasta Zwolnia oraz Zespół Ludowy Piątkowy Stok.

 


O tym jak wiele znaczy i znaczył dla uczniów Zespół Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu świadczy niewątpliwie liczba absolwentów, którzy tuż po godzinie 18 rozpoczęli wspólne świętowanie spotkania po latach. Na takie chwile wielu z obecnych na zjeździe czekało kilka a nawet kilkanaście lat. Wszyscy zgodnie twierdzili, że nie ma nic piękniejszego niż spotkać się po latach szkolnej rozłąki, dodając, że jeśli tylko okoliczności i zdrowie  pozwolą na kolejnym zjeździe też się pojawią.

- To pierwszy zjazd odkąd skończyłam technikum, a było to bodajże w 2008 roku. Wiele przeżyłam w tej szkole i były to głównie bardzo dobre chwile. Lubiłam swoją klasę, nauczycieli, wychowawcę i dyrekcję, dlatego też, jak tylko dowiedziałam się o zjeździe, od razu wiedziałam, że nie może mnie tu zabraknąć. Szkoda tylko, że nie pomyśleli tak moi koledzy i koleżanki z klasy i klas równorzędnych. Jestem najmłodsza w całym towarzystwie ale nie żałuję, że tu jestem, niech żałują Ci, których tu nie ma. – mówiła Ola, najmłodsza uczestniczka zjazdu, która dodała też, że na kolejnym zjeździe za 10 lat również się pojawi i ma cichą nadzieję na to, że wtedy też będzie najmłodsza.

 


Wspólne chwile beztroskiej zabawy zaproszonym gościom, nauczycielom i absolwentom do białego rana umilał zespół BRAVO. 


Skontaktuj się z autorem tekstu: M_Celi
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook