Dzisiaj jest niedziela, 22 lipca 2018 r., 203 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI

[WIDEO,FOTO] Włamali się na teren Spółdzielni Ogrodniczej w Zwoleniu. Spowodowali wyciek amoniaku.
Dodał: MaG, 22-09-2017 15:36, odsłon: 4307
fot.Mariusz Grotkowski/Anita Grotkowska/ KPP Zwoleń
fot.Mariusz Grotkowski/Anita Grotkowska/ KPP Zwoleń

Dwaj zamaskowani mężczyźni włamali się do spółdzielni i uszkodzili instalację chłodniczą. Doszło do zatrucia jednego z napastników, który stracił przytomność. Drugiego mężczyznę zatrzymała Policja. W Zwoleniu przeprowadzono ćwiczenia „Zwoleń2017”.

Zgodnie ze scenariuszem

Zamaskowanych mężczyzn wchodzi na teren Spółdzielni Ogrodniczej w Zwoleniu. W zakładzie jest trzech pracowników. Po przedostaniu się do maszynowni chłodniczej uszkadzają instalację. Dochodzi do zatrucia jednego z napastników, który traci przytomność. Drugi napastnik ucieka i ukrywa się za budynkiem. Sytuację zauważa operator maszynowni chłodniczej. Amoniak wydobywa się z instalacji w pomieszczeniu maszynowni. Operator powiadamia odpowiednie służby o wycieku amoniaku. Od tej chwili każda chwila się liczy-do akcji wkracza straż i policja. Na szczęście to tylko scenariusz zaplanowanych na piątek 22 września ćwiczeń pod kryptonimem „Zwoleń 2017”.

 


Jeden z napastników zatruł się oparami amoniaku. Drugi został zatrzymany przez policjantów


Przez dwa dni 21 – 22 września na terenie powiatu zwoleńskiego przeprowadzone zostało szkolenie obronne pod kryptonimem „ZWOLEŃ 2017”. Tematem przewodnim ćwiczeń było osiąganie wyższych stanów gotowości obronnej oraz realizacja przedsięwzięć wynikających z Planu Operacyjnego Funkcjonowania Powiatu Zwoleńskiego w warunkach zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa i w czasie wojny.

 

 Ratownicy medyczni udzielili pomocy zatrutemu napastnikowi,

 który zatruł się oparami amoniaku

 

Służby Państwowej Straży Pożarnej, Policji oraz służby zdrowia z terenu powiatu zwoleńskiego  przez blisko dwie godziny realizowały scenariusz symulowanego uszkodzenia i wycieku amoniaku z instalacji chłodniczej co spowodowało zagrożenie m.in. dla osób przebywających w Zespole Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu w którego wyniku przeprowadzona będzie ewakuacja pracowników i uczniów z budynku szkoły i internatu. Na czas ćwiczeń ruch przy ulicy Sienkiewicza został wstrzymany. Po części praktycznej ćwiczeń w ZSRT w Zwoleniu odbyła się konferencja podsumowująca ćwiczenia.

 

 

 

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Gózd
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook