Dzisiaj jest poniedziałek, 22 lipca 2019 r., 203 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
W czwartek w Zwoleniu II Konferencja „Autyzm-wyzwanie współczesnej rodziny”
Dodał: KamZap, 23-03-2019 11:52, odsłon: 560
Zdjęcie z ubiegłorocznej konferencji.
Zdjęcie z ubiegłorocznej konferencji.

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Zwoleniu oraz fundacja Follow Me zapraszają na II Konferencję „Autyzm-wyzwanie współczesnej rodziny”, skierowaną do rodziców dzieci z autyzmem, specjalistów oraz wszystkich, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat całościowych zaburzeń rozwoju. Wydarzenie odbędzie się w czwartek 28 marca w Zwoleniu (ul. Sienkiewicza 14)

Inicjatywa ta jest odpowiedzią na zapotrzebowanie lokalnej społeczności. Poprzednia Konferencja na temat autyzmu cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Informacje zwrotne, które pozyskano od uczestników po tym wydarzeniu wskazywały na konieczność wdrożenia systematycznych działań.

 

- Autyzm to złożone zaburzenie rozwoju, które charakteryzuje się między innymi trudnością w komunikowaniu się, okazywaniu uczuć i odbieraniu wrażeń zmysłowych. Dla rodziców dzieci z autyzmem wychowanie i edukacja są pewnego rodzaju poligonem, usłanym różnymi doświadczeniami – mówi Ilona Sobieraj - psycholog PP-P w Zwoleniu. - Raz są to wygrane bitwy, a innym razem porażki. Stąd też inicjatywa wspierania właśnie tej grupy osób – dodaje.

II Konferencja „Autyzm-wyzwanie współczesnej rodziny” poprzedza Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który przypada na 2 kwietnia. Udział w Konferencji jest bezpłatny. Link do rejestracji i szczegółowe informacje znajdziecie TUTAJ.

 

Program Konferencji przedstawia się następująco:

 

9.00-9.20 - Rejestracja uczestników

9.20 - 9.30 - Uroczyste rozpoczęcie konferencji, powitanie przybyłych gości

9.30-11.00 - mgr Bożena Stępień - pedagog, od blisko 20 lat aktywnie zaangażowana w pracę na rzecz osób z autyzmem i ich rodzin, wiceprezes Krajowego Towarzystwa Autyzmu Oddział w Lublinie, matka 23 - letniego Marcina z autyzmem.

Temat: "Diagnoza autyzmu i co dalej? - w poszukiwaniu skutecznych metod terapii dziecka z autyzmem"

11.00-11.30 - Przerwa kawowa

11.30-12.30 - mgr Bożena Stępień - pedagog, od blisko 20 lat aktywnie zaangażowana w pracę na rzecz osób z autyzmem i ich rodzin, wiceprezes Krajowego Towarzystwa Autyzmu Oddział w Lublinie, matka 23 - letniego Marcina z autyzmem.

Temat: "Od dzieciństwa do dorosłości - wybrane problemy funkcjonowania osób z autyzmem"

12.30-13.00 - mgr Aleksandra Szymańska - psycholog, oligofrenopedagog, tyflopedagog, pracownik Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Lipsku oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Hucie.

Temat: "Czy cukier krzepi, a od mleka będziesz wielki? - kontrowersje wokół diet eliminacyjnych"

 

Warto rozmawiać

 

Poszerzanie świadomości społecznej na temat autyzmu ma ogromne znaczenie. Mamy do czynienia z drastycznym wzrostem przypadków zaburzeń ze spektrum autyzmu - w Polsce szacuje się, że około 1 dziecko na 100 jest diagnozowane z tym zaburzeniem. Pamiętajmy, że im wcześniej postawiona diagnoza i wdrożona właściwa, intensywna terapia, tym większe szanse na poprawę funkcjonowania dziecka.

 

Jak podkreśla psycholog Ilona Sobieraj, o autyzmie trzeba publicznie dyskutować, ponieważ to zaburzenie trwa całe życie, a osoby z autyzmem i ich rodziny potrzebują wsparcia i akceptacji na każdym etapie życia. 
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook