Dzisiaj jest środa, 20 marca 2019 r., 79 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Siedem kilometrów nowych dróg w powiecie zwoleńskim
Dodał: , 08-11-2016 09:36, odsłon: 3213

Po równej, asfaltowej nawierzchni można już jeździć na odcinku Zwoleń – Baryczka (na zdjęciu) i Miodne – Bartodzieje. Inwestycje kosztowały w sumie 1 milion 616 tysięcy złotych, ale Starostwo Powiatowe wydatkowało ze swojego budżetu na ten cel tylko 636 tys. zł. Reszta została dofinansowana pieniędzmi z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) na lata 2014-2020 w ramach operacji "Budowa lub modernizacja dróg lokalnych". Obie drogi zbudowało Przedsiębiorstwo Robót Drogowych ze Zwolenia.

Droga powiatowa Zwoleń - Baryczka przebudowana została na odcinku nieco ponad 3,6 kilometra. Wykonano podbudowę, pobocze, przepusty i odwodnienie, zjazdy na posesje oraz drogi boczne. Przebudowany odcinek przebiega przez miejscowości Babin, Okrężnica, Lipiny i Przyłęk. Dodatkowo przy Urzędzie Gminy w Przyłęku powstały chodniki i miejsca postojowe na długości 170 metrów bieżących. Inwestycja kosztowała 920 tysięcy 698 zł i w 63 procentach (557 tys.) została sfinansowana pieniędzmi z PROW.

 

Blisko 3,5 kilometra równiutkiej, asfaltowej nawierzchni jest też na odcinku Miodne – Bartodzieje. Wyremontowana trasa przebiega przez miejscowość Janów, jednocześnie łącząc Bartodzieje z drogą krajową numer 12. Wartość przebudowy to 695 tysięcy 548 złotych. Starostwo Powiatowe w Zwoleniu wydało na ten cel tylko 272 tys. Pozostała kwota to fundusze pozyskane z PROW.

 

 

Otwarcie drogi Miodne - Bartodzieje.

 

Obie drogi zostały w ostatnich dniach października uroczyście otwarte. Wstęgę przecinali starosta Waldemar Urbański, wicestarosta Arkadiusz Sulima, przewodniczący Rady Powiatu Edward Rybak, wiceprzewodniczący Stanisław Bartosiewicz i Bogusław Bernaciak, członkowie Zarządu Powiatu Piotr Fijołek, Mirosław Madejski, Jerzy Sowula, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Zwoleniu Tomasz Mordziński. Byli też obecni gospodarze gmin: Przyłęk – wójt Marian Kuś oraz Tczów – wójt Andrzej Wolszczak.

 

 

Wyremontowany odcinek Zwoleń - Baryczka przebiega przez cztery miejscowości. Jednymi z nich są Babin i Okrężnica.

 

 

Droga łącząca Miodne i Bartodzieje doczekała się asfaltowej nawierzchni.

 

Skontaktuj się z autorem tekstu:
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
DAM PRACE - RECEPCJONISTKA
DAM PRACE - RECEPCJONISTKA
ZATRUDNIĘ OSOBĘ DO PRACY NA RECEPCJI. KONTAKT: 519 188 682
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook