Dzisiaj jest niedziela, 24 czerwca 2018 r., 175 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Mateusza czeka innowacyjna operacja. Ciągle jednak potrzebne są ogromne pieniądze
Dodał: MarBas, 22-02-2017 08:30, odsłon: 4281
Mateusz ze swoimi najbliższymi: żoną Anną oraz córeczkami: Mają i Lenką. Fot. archiwum prywatne
Mateusz ze swoimi najbliższymi: żoną Anną oraz córeczkami: Mają i Lenką. Fot. archiwum prywatne

Cały czas trwa zbiórka pieniędzy na rzecz Mateusza Banasia, który po ciężkim wypadku samochodowym jeździ na wózku inwalidzkim. Mateusz ma szansę wyzdrowieć, gdyż zakwalifikował się na nowatorską operację wszczepienia stymulatora. To byłby pierwszy taki zabieg w Polsce, ciągle jednak potrzebne są ogromne pieniądze. Piszemy, jak można pomóc.

Mateusz Banaś ma 28 lat, pochodzi z Policzny, a mieszka w Garbatce-Dziewiątce. Do nieszczęśliwego wypadku z jego udziałem doszło w styczniu 2015. Mateusz jechał do pracy, na nieoświetloną drogę wszedł mu wówczas nieuważny pieszy, a on chciał go ominąć. Jego auto wypadło z drogi i uderzyło w drzewo, a on doznał poważnych obrażeń - złamał kręgosłup, a uszkodzeniu uległ rdzeń kręgowy w odcinku piersiowym. Zaraz po wypadku przeszedł poważną operację i rozpoczął trudną rehabilitację, która pomaga mu wracać do sprawności.


Mateusz nie poddał się i każdego dnia walczy o powrót do zdrowia. Teraz zaczyna kolejny rok walki. Obecnie zakwalifikował się do programu wszczepienia w kręgosłup stymulatora, który przewodzi sygnały w rdzeniu kręgowym. Będzie to pierwszy taki zabieg w Polsce i zostanie przeprowadzony we Wrocławiu. To dla Mateusza ogromna szansa!


Potrzeba ogromnych pieniędzy


Żeby zabieg mógł się udać, potrzebna jest kosztowna rehabilitacja zarówno przed, jak i po operacji (łącznie 18 miesięcy). Na chwilę obecną potrzebne jest co najmniej 150 tysięcy złotych, z których do tej pory udało się zebrać 16,5 tysiąca. Pełne koszty mogą sięgnąć nawet 200 tys. zł. Czasu jest mało, bo Mateusz rozpoczyna rehabilitację 6 marca.


Mateusza i jego bliskich nie stać na sfinansowanie leczenia, dlatego trwa akcja zbierania pieniędzy. - Chciałbym podziękować wszystkim ludziom o ogromnych sercach, którzy do tej pory wsparli mnie w walce i wspierają dalej - mówi Mateusz.


Jak pomóc?


Na facebooku zostało utworzone specjalne wydarzenie (klik), gdzie pojawiaja się aktualne informacje dotyczące zbiórki pieniędzy. Jest też kilka miejsc w Internecie, gdzie łatwo dokonać wpłat. Tutaj (klik) znajduje się strona akcji na portalu pomagam.pl, gdzie błyskawicznie można dokonać wpłaty, tutaj zaś (klik) profil Mateusza na stronie fundacji Avalon.

Wpłat można dokonywać bezpośrednio na konto:

Fundacja AVALON - Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym
nr konta: 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001
ul. Michała Kajki 80/82/1, 04-620 Warszawa
Tytuł wpłaty: BANAŚ 4214


Pomóc można także w inny sposób, np. przekazując 1% podatku na rzecz Mateusza - nr KRS.0000270809, cel szczegółowy BANAŚ 4214 lub wysłać SMS na nr 75165 o treści POMOC 4214 (koszt 6,15 zł).

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: MarBas
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Gózd
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook