Dzisiaj jest niedziela, 20 września 2020 r., 264 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Komora Normobaryczna  NORMOBARIA zielony
Dom Kultury w Zwoleniu nie zwalnia tempa. Imieniny Pana Jana w zmienionej formule
Dodał: Zwolen24, 18-06-2020 16:40, odsłon: 726

Dom Kultury w Zwoleniu świetnie sobie radzi w trudnych czasach pandemii. Sztandarowe wydarzenia kulturalne odbędą się - w zmienionej formule. Trwają także codzienne zajęcia. Jaki jest plan działania placówki na najbliższy czas?

Na przestrzeni roku Dom Kultury w Zwoleniu jest organizatorem, współorganizatorem i gospodarzem około 300: uroczystości, koncertów, imprez artystycznych, rozrywkowych i turystycznych, spotkań, seminariów, prezentacji o różnym charakterze, festiwali, spektakli teatralnych, projekcji filmowych w różnych technikach, wernisaży wystaw, konkursów i happeningów.

 

W czasie pandemii placówka energicznie działa w mediach społecznościowych, ponieważ zarządzeniem burmistrza wszystkie imprezy zewnętrzne są odwołane. 

 

- Przed nami „41. Imieniny Pana Jana Zwoleń 2020”. Koronawirus niestety zmienił nasze piękne plany. Postanowiliśmy jednak wyjść naprzeciw oczekiwaniom Państwa i przygotowaliśmy kilka różnych propozycji  - mówi Natalia Anna Wieczerzyńska, dyrektor Domu Kultury w Zwoleniu. - W ramach wydarzenia, 19 czerwca w piątek odbędzie się wernisaż wystawy "Spotkania i podróże" Ewy i Waldemara Gołdzińskich, w którym udział weźmie zaledwie 20 osób. Na wystawie będą prezentowane fotografie inspirowane twórczością Jana Kochanowskiego. Zapraszamy do indywidualnego zwiedzania wystawy od 22 czerwca oraz do oglądania filmu z wernisażu, który udostępnimy w mediach społecznościowych. 

 

Na Ogólnopolski Konkurs Literacki na Fraszkę „O Statuetkę Jana Kochanowskiego Zwoleń – 2020” organizowany w ramach 41. Imienin Pana Jana nadeszła rekordowa ilość zgłoszeń - od około 150 autorów. 


- Nadesłane fraszki zostaną przekazane jurorom do oceny, a werdykt oraz nagranie z prezentacją nagrodzonych fraszek ogłosimy w środę, 24 czerwca  w mediach społecznościowych - wyjaśnia Natalia Wieczerzyńska. - Mamy w planach także nagranie nocnego koncertu w ogrodach Domu Kultury i biblioteki. Koncert chcemy udostępnić on-line w dniu imienin Pana Jana. Mam nadzieję, że całość uda się nagrać - bez udziału publiczności- i zmontować do tego czasu. 

 

Trwa głosowanie na kandydatury w konkursie "Ukryty Talent". Swoje poparcie dla taletów 19 zgłoszonych kandydatów można wyrazić na facebookowym profilu Domu Kultury w Zwoleniu. Nagrodę publiczności wygra uczestnik/zespół z największą liczbą polubień, a głosowanie trwa do poniedziałku, 22 czerwca, do godziny 22. 

 

- Przed nami także konkurs "Domowe muzykowanie", którego ideą jest wypromowanie rodzinnego grania razem - dodaje dyrektor. - Już napływają zgłoszenia. Myśleliśmy także o tym, by w weekend otworzyć kino, ale postanowiliśmy to odroczyć. Cały czas w Domu Kultury odbywają się zajęcia taneczne, teatralne, aerobik, oczywiście z zachowaniem wszystkich procedur bezpieczeństwa. Mamy także nadzieję, że w najbliższym czasie uda się przeprowadzić zajęcia z całą Orkiestrą Dętą. Na razie dużą część aktywności przenieśliśmy do mediów społecznościowych, zapraszamy na nasze transmisje. 

Skontaktuj się z autorem tekstu: Zwolen24
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
LAPTOP SPRZEDAM
LAPTOP SPRZEDAM
Laptop hp 250 G6 używany w świetnej cenie oczywiście negocjacje też uznaje. Wszystkie szczegóły podaję poniżej:Przekątna ekranu [cal]: 15.6Rozdzielczość ekranu: 1366 x 768Procesor: Intel Core i5-7200UPamięć RAM [GB]: 4Dysk SSD [GB]: 128Bateria wyjmo...
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook