Dzisiaj jest środa, 20 lutego 2019 r., 51 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Do Mistrza Jana po równym, czyli przebudowa drogi w Czarnolesie
Dodał: MarBas, 07-05-2015 14:31, odsłon: 1964
Tak obecnie wygląda droga w Czarnolesie. Zdjęcie zrobione w bezpośredniej okolicy Muzeum Jana Kochanowskiego
Tak obecnie wygląda droga w Czarnolesie. Zdjęcie zrobione w bezpośredniej okolicy Muzeum Jana Kochanowskiego

 

Na przełomie maja i czerwca ruszą prace przy przebudowie drogi powiatowej Policzna - Chechły - droga krajowa nr 12. W ramach inwestycji zostanie wykonany m.in. 3,5-kilometrowy odcinek nowej nawierzchni asfaltowej i ponad kilometr chodnika. Łączny koszt tego zadania wynosi ponad 1,230,000 zł i w dużej mierze są to środki pochodzące z dofinansowania rządowego w ramach tzw. schetynówek.

Temat przebudowy tej drogi kilkukrotnie powracał w ciągu ostatnich lat. Pierwszy z odcinków (od strony miejscowości Policzna) wyremontowano jeszcze w trakcie kadencji 2006-2010. Na kontynuację prac mieszkańcy musieli jednak zaczekać. Światło nadziei pojawiło się kiedy w 2013 roku wniosek Starostwa Powiatowego w Zwoleniu został pozytywnie rozpatrzony przez Wojewodę Mazowieckiego, a inwestycja zyskała dofinansowanie w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych - w sumie było to ponad 700 tys. zł. Kolejne środki (około 200 tys.) zaoferowała także Gmina Policzna, na której terenie leży ta droga.

 

Pierwotnie prace miały ruszyć w 2014 roku, jednak z powodów finansowych Rada Powiatu Zwoleńskiego zdecydowała, by zrezygnować z dofinansowania i nie realizować inwestycji w poprzednim roku budżetowym. Na jesieni, przy okazji nowego rozdania środków na schetynkówki, ponowiono wniosek, a inwestycja raz jeszcze zyskała przychylność wojewody, a co za tym idzie - dofinansowanie.

 

Co dokładnie zostanie zrobione?

 

Najważniejszym z elementów tej inwestycji będzie położenie niemal 3,5 km nowej nawierzchni asfaltowej, a także wykonanie ponad kilometrowego odcinka chodnika w Czarnolesie. Ponadto, istniejąca droga zostanie w kilku miejscach poszerzona, a najbardziej uszkodzone miejsca będą wzmocnione.

 

Kolejne prace obejmują wykonanie utwardzonego pobocza i zjazdów, czyszczenie rowów, wymianę przepustów oraz instalację nowego oznakowania. Ponadto w Czarnolesie powstanie kolejny parking, a w Świetlikowej Woli, Wygodzie, Chechłach i Helenowie zostaną wykonane perony i dojścia do istniejących wiat przystankowych.

 

Przetarg na realizację tego zadania wygrało Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. ze Zwolenia. Termin zakończenia prac zaplanowany jest na 31 sierpnia 2015 roku.

Skontaktuj się z autorem tekstu: MarBas
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Gózd
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook