Dzisiaj jest niedziela, 16 czerwca 2019 r., 167 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Długie weekendy, święta... Sprawdzamy kalendarz dni wolnych w 2019 roku
Dodał: admin, 27-12-2018 08:05, odsłon: 886
fot.pixabay.com
fot.pixabay.com

Przed nami Nowy Rok, ale wiele osób już pewnie zastanawia się jak zaplanować urlop, by był on jak najbardziej korzystny dla pracownika i trwał jak najdłużej. Na Pionki24.pl sprawdzamy, kiedy wypadają dni wolne od pracy i długie weekendy w 2019 roku.

Styczeń

1 stycznia wypada we wtorek, i jest to pierwszy długi weekend jaki czeka nas w najbliższym tygodniu. W niedzielę obchodzimy Święto Trzech Króli, które od kilku ustawowo wolnym od pracy.

 

Luty

W lutym dodatkowych dni wolnych od pracy nie będzie, ale od szkoły już tak. Dzieci i młodzież z Mazowsza będą miały ferie w dniach 28 stycznia do 10 lutego. 

 

Kwiecień

Wielkanoc zawsze wypada w określone dni tygodnia. Wielka Niedziela i Poniedziałek Wielkanocny to odpowiednio 21 i 22 kwietnia. Tradycyjnie będzie to trzydniowy weekend.

 

Maj

Kapitalnie wypada tym razem weekend majowy. 1 i 3 maja to środa i piątek. I tu pierwsza rada dla urlopujących: biorąc tylko trzy dni wolnego (poniedziałek, wtorek, czwartek) można cieszyć się z dziewięciodniowej przerwy od pracy.

 

Czerwiec

Boże Ciało jak zawsze wypada w czwartek i tym razem będzie ono 20 czerwca. Biorąc wolne w piątek, mamy wtedy czterodniowy weekend.

 

Sierpień

W czwartek 15 sierpnia wypada Święto Wojska Polskiego. To kolejny dzień wolny od pracy. I znowu, jeśli weźmiemy wolne w piątek, to będziemy mieli czterodniowy weekend.

 

Listopad

Dzień Wszystkich Świętych (1 listopada) wypada w piątek. Wydłużony weekend, w trakcie którego odwiedzimy rodzinne groby. Ponadto 11 listopada (Święto Niepodległości) wypada w poniedziałek, i będzie to kolejny przedłużony czas weekendowy. 

 

Grudzień

Lepiej niż w 2018 roku wypadają też Święta Bożego Narodzenia. Boże Narodzenie i Świętego Szczepana (25 i 26 grudnia) wypadają w środę i czwartek, co już daje nam możliwość skorzystania z trzech dni urlopu i wydłużenie odpoczynku i spędzenia okresu świątecznego przez dziewięć dni.

Skontaktuj się z autorem tekstu: admin
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook