Dzisiaj jest środa, 12 grudnia 2018 r., 346 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
(Wideo, zdjęcia) Są widoczni, więc są bezpieczni. Duża akcja w ZPO Policzna
Dodał: MarBas, 19-05-2017 14:18, odsłon: 4277
fot. Mariusz Grotkowski
fot. Mariusz Grotkowski

Zajęcia z policjantami, strażakami i pracownikami Wojewódzkiego Ośrodku Ruchu Drogowego, rozdawanie odblasków, pogadanki z fachowcami, a przede wszystkim kolejna okazja do pogłębienia wiedzy na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa i utrwalenia dobrych nawyków. W piątek w Zespole Placówek Oświatowych odbyła się akcja „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”.

Od 31 sierpnia 2014 r. każdy pieszy poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym musi mieć element odblaskowy. Zasada jest prosta: im jesteśmy bardziej widoczni, tym lepiej. W związku z tym Samorząd Województwa Mazowieckiego w porozumieniu z Wojewódzkimi Ośrodkami Ruchu Drogowego rozpoczęli kampanię społeczną „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”.

 

W piątek takie spotkanie odbyło się w Zespole Placówek Oświatowych w Policznie. Uczestniczyli w nim m.in. wójt Tomasz Adamiec, starosta Waldemar Urbański, wicestarosta Arkadiusz Sulima, radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Zbigniew Gołąbek czy przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodku Ruchu Drogowego w Radomiu oraz Urzędu Marszałkowskiego.

 

Spotkanie z uczniami zostało podzielone na trzy części: była prelekcja filmu, tor rowerowy oraz zasady udzielania pierwszej pomocy. Podczas spotkań z młodzieżą funkcjonariusze policji omawiali rodzaje zagrożeń na jakie jesteśmy narażeni w codziennym życiu. Uczniowie poznali zasady udzielania pierwszej pomocy pod bacznym okiem strażaków. Młodzież miała również okazję zaprezentować swoje umiejętności jazdy na rowerze, pokonując przygotowany tor rowerowy. 

 


Każdy z uczestników otrzymał odblaski.

 

W trakcie spotkań „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” młodzież nie tylko otrzymuje elementy odblaskowe, ale przede wszystkim poszerza swoją wiedzę i umiejętności.

 

Akcja na całym Mazowszu

 

Kampania „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” wystartowała we wrześniu 2016 roku i prowadzona jest na terenie całego Mazowsza. Organizatorzy akcji planują do końca roku szkolnego odwiedzić około 100 szkół.

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: MarBas
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Gózd
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook