Dzisiaj jest poniedziałek, 28 września 2020 r., 272 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Komora Normobaryczna  NORMOBARIA zielony
[FOTO, WIDEO] Przeżyli ze sobą 50 lat. Wyjątkowy jubileusz w Policznej
Dodał: MaG, 26-01-2020 12:16, odsłon: 2281
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass

To był idealny dzień do wielu pięknych wspomnień, wzruszeń i refleksji. W czwartek 23 stycznia spotkało się 6 par, które w tym roku obchodziły tzw. złote gody. Wspólnie świętowali oni swoje 50-lecia Pożycia Małżeńskiego.

Przeżyli wspólnie ponad 50 lat. Dostojnym Jubilatom wręczono kwiaty, medale, dyplomy oraz upominki. Tej wyjątkowej uroczyści towarzyszył wyjątkowy toast, życzenia i oczywiście jubileuszowy tort.

 

W czwartek 23 stycznia w budynku Świetlicy Gminnej wójt gminy Policzna Tomasz Adamiec złożył wszystkim jubilatom serdeczne życzenia.

 

- Złote Gody to Jubileusz, obchodzony w naszej polskiej tradycji szczególnie uroczyście. Jubileusz, za sprawą którego patrzymy na Was z podziwem i chylimy przed Wami z szacunkiem i pokorą głowy. Państwa obecność dowodzi, że dochowaliście wbrew wszelkim przeciwnościom, przysięgi małżeńskiej, gdyż miłość jest dawaniem, nie braniem, budowaniem, nie niszczeniem, zaufaniem, nigdy zwodzeniem, cierpliwym znoszeniem i wiernym dzieleniem każdego sukcesu i każdego smutku. Milo mi Państwa powitać na uroczystych obchodach jubileuszu pożycia małżeńskiego. Cieszę się bardzo, te zechcieliście Państwo spędzić wspólnie z nami kilka godzin, by spojrzeć razem na minione lata  i podzielić się refleksjami.

 


Wójt przypomniał wszystkim, że 50 lat wspólnego pożycia małżeńskiego jest efektem wyjątkowego uczucia jakim jest miłość do drugiego człowieka ale również obdarzanie zaufaniem swojego partnera.

 

- Minęło 50, lub też więcej lal od chwili kiedy połączyliście swój los. Kiedy złączeni uczuciem i wzajemną ufnością powiedzieliście sobie słowo „tak" i włożyliście obrączki. Mimo różnych przeciwności losu przyrzeczenia danego sobie dotrzymaliście. Możliwe to było tylko dlatego, że darzycie się wzajemnym uczuciem, poszanowaniem, Z Waszego życia wynika niejedna nauka dla tych, którzy wybrali lub wybiorą wspólnotę małżeńską. Przychodziły na świat w Waszych małżeństwach dzieci. Usilnie zabiegaliście, nie tylko o ich fizyczny, ale głównie o ich intelektualny i duchowy rozwój, Uczyliście je otaczającego świata i pierwszych słów, przywiązania do ludzi i zaufania do nich. Gdy dzieci dorastały razem pokazywaliście im słowem i własnym przykładem jak żyć, by być człowiekiem godnym naśladowani – dodał wójt Adamiec

 

 

Z tej wyjątkowej okazji jubilaci otrzymali również pamiątkowe dyplomy, prezenty oraz medale, które w imieniu Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej wręczył m.in. wójt Tomasz Adamiec oraz zastępca kierownika USC Monika Pająk. Po części oficjalnej wzniesiono toast za zdrowie i pomyślność Jubilatów. Przygotowano poczęstunek i podano tort. Uroczystość uświetnił występ miejscowego zespołu ludowego „Sobótka”.

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
LAPTOP SPRZEDAM
LAPTOP SPRZEDAM
Laptop hp 250 G6 używany w świetnej cenie oczywiście negocjacje też uznaje. Wszystkie szczegóły podaję poniżej:Przekątna ekranu [cal]: 15.6Rozdzielczość ekranu: 1366 x 768Procesor: Intel Core i5-7200UPamięć RAM [GB]: 4Dysk SSD [GB]: 128Bateria wyjmo...
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook