Dzisiaj jest niedziela, 19 maja 2019 r., 139 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
https://www.facebook.com/sitarski.ireneusz/
Przedszkolaki ze Zwolenia wygrały konkurs przyrodniczy ‘Szkolny Karmnik – Zima 2016’
Dodał: , 24-05-2016 11:48, odsłon: 3216

Dzieci z Publicznego Przedszkola nr 1 w Zwoleniu zdobyły główną nagrodę w 23. edycji konkursu przyrodniczego "Szkolny Karmnik – Zima 2016". Przedszkolaki nie tylko dokarmiały ptaki przez całą zimą, ale również uczyły się je obserwować.

Podsumowaniem konkursu była uroczysta gala, która w tym roku odbyła się 12 maja w Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach. W 23. edycji wzięło udział ponad 170 uczniów z przedszkoli i szkół powiatów radomskiego, kozienickiego i zwoleńskiego.

 

W ramach konkursu wszyscy mieli za zadanie pomagać ptakom przetrwać trudny okres zimowy poprzez ich dokarmianie czy prowadzenie obserwacji. Prowadzili też akcje informacyjno-edukacyjne na temat ptaków zimujących w Polsce. Robili zdjęcia i sporządzali notatki, a efektem pracy był kroniki i sprawozdania z prowadzonych działań. Jury oceniało także estetykę, sposób wykonania karmnika, jego lokalizację i rodzaj stosowanej karmy.

 

Konkursowiczów oceniało jury w składzie: Aleksandra Kołacz i Jolanta Tabor z Mazowieckiego Zespołu Parków Krajobrazowych, Agnieszka Bińkowska z Kozienickiego Domu Kultury, Lidia Zaczyńska z Nadleśnictwa Kozienice, Ewelina Jankowska z Nadleśnictwa Radom i Łukasz Gregorczyk z Nadleśnictwa Zwoleń.

 

 

Dzieci z Publicznego Przedszkola nr 1 w Zwoleniu zostały laureatami konkursu przyrodniczego "Szkolny Karmnik - Zima 2016". Nagrody wręczano 12 maja w Centrum Kulturalno Artystycznym w Kozienicach.

 

Żmudne działania opłaciły się. Uczestnicy konkursu nie tylko pomogli ptakom, ale mieli okazję wygrać atrakcyjne nagrody, wśród których były aparaty fotograficzne, lornetki, łyżworolki czy hulajnogi.

 

- To dla nas bardzo ważny konkurs. Trwa kilka miesięcy, a dzieci zajmują się dokarmianiem ptaków, które potrzebują naszej pomocy. Do tego poznają gatunki ptaków i ich potrzeby. Ta wiedza jest zbierana. Nie jest to taki zwykły konkurs, gdzie trzeba zrobić rysunek, co trwa chwile. Ten nie dość, że wzbogaca wiedzę, to tworzy więź między dziećmi, a ptakami - tłumaczył Robert Belina, zastępca dyrektora Mazowieckiego Zespołu Parków Krajobrazowych.

 

Po krótkiej części oficjalnej, program artystyczny "Kochajmy Ptaki" przygotowali uczniowie ze szkoły w Cecylówce-Brzózkiej, a potem nastąpiło to, na co czekali wszyscy laureaci - uroczyste rozdanie nagród.

 

 

Przedszkolaki dostały dodatkowe upominki ufundowane przez burmistrz Zwolenia Bogusławę Jaworską, które przekazała Agnieszka Szczepanek z Urzędu Miasta.

 

W kategorii przedszkoli triumfowali podopieczni Publicznego Przedszkola nr 1 w Zwoleniu: Iga Bednarczyk, Mateusz Krawczyk, Olga Piątkowska, Jan Płachta, Agata Smolarczyk, Piotr Wach. Opiekunem grupy była Anna Solecka. Uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami, książkami o tematyce przyrodniczej oraz łyżworolkami.

 

Wszystkie dzieci 4-letnie z oddziału II z wielkim zaangażowaniem przystąpiły do udziału w konkursie. Za podjęte działania grupa otrzymała nagrodę ufundowaną przez burmistrz Zwolenia Bogusławę Jaworską, w postaci słodkich upominków i zdrowych owoców, które w jej imieniu wręczyła Agnieszka Szczepanek, pracownik Urzędu Miejskiego w Zwoleniu.

 

Skontaktuj się z autorem tekstu:
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook