Dzisiaj jest środa, 20 lutego 2019 r., 51 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Dzieje się w Sycynie. Ludowe spotkanie pokoleń
Dodał: , 12-03-2015 12:55, odsłon: 5783

 

[WIDEO, ZDJĘCIA] Fraszki Kochanowskiego, opowiadania ludowe, obyczaje, tradycje, kultura, historia Sycyny i plany na rozwój tej miejscowości. To wszystko było tematem spotkania środowiskowego, które wspólnie zorganizowały Stowarzyszenie Oświatowe Sycyna oraz Stowarzyszenie „Dziedzictwo i Rozwój”. Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć autorstwa Anny Federowicz oraz relacji wideo.

W środę 11 marca w zajeździe "Fraszka" w Sycynie miejscowe Stowarzyszenie Oświatowe oraz Stowarzyszenie "Dziedzictwo i Rozwój" zorganizowały zebranie środowiskowe. Była to świetna okazja do podsumowania efektów dotychczasowej pracy, podziękowań, a lokalni twórcy ludowi grali skoczne melodie, recytowali wiersze i opowiadali o tradycjach regionu.

 

Spotkanie zainaugurowali profesor Henryk Bednarczyk ze Stowarzyszenia Oświatowego Sycyna i Zbigniew Buczma ze Stowarzyszenia "Dziedzictwo i Rozwój". Panowie złożyli życzenia i wręczyli słodkie upominki wszystkim kobietom. Były również życzenia i prezenty dla najstarszych jubilatów.

 

W części artystycznej występowali twórcy ludowi ziemi zwoleńskiej. Zagrała kapela Zdzisława Kwapińskiego, a lokalne poetki Justyna Pyrgiel i Zofia Jaskulska prezentowały swoje utwory. Tęskne i skoczne pieśni zaśpiewał "Chór Sycyna". O starych i nowych zwyczajach pogawędzili Jerzy Sowula i Kazimierz Niedziela. Kinga Zięba posługując się dialektem regionalnym wyrecytowała wiersz autorstwa Haliny Forc "Jak to moja prababka za mąż wychodziła".

 

Po części artystycznej wszyscy goście mogli spróbować potraw kuchni regionalnej. Nie obyło się też bez wspólnych śpiewów za stołami, do których przygrywała kapela ludowa.

 Skontaktuj się z autorem tekstu:
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Gózd
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook