Dzisiaj jest środa, 20 lutego 2019 r., 51 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Drogi w powiecie. W tym roku Czarnolas, a co dalej?
Dodał: MarBas, 18-05-2015 13:00, odsłon: 2555
Wg planów ul. Targowa zostanie przebudowana w 2017 roku.
Wg planów ul. Targowa zostanie przebudowana w 2017 roku.

Już na dniach powinna ruszyć kolejna budowa tzw. schetynówki, tym razem w Czarolesie (pisaliśmy o tym tu - klik). Sprawdziliśmy, które drogi władze powiatu planują wyremontować w następnej kolejności.

- Przymierzamy się do kolejnych schetynówek. Na razie nie wiadomo na dokładnie jakich zasadach będzie kontynuowany program, dlatego chcemy się wcześniej przygotować. W najbliższych latach chcemy przebudować drogę Babin-Przyłęk oraz ul. Targową w Zwoleniu - mówi Waldemar Urbański, starosta zwoleński.

 

Według wstępnych założeń wniosek dotyczący drogi Babin-Przyłęk na odcinku Babin - Szlachecki Las zostałby złożony w tym roku (przy pozytywnej ocenie inwestycja zostałaby zrealizowana w 2016 roku), a ten dotyczący ul. Targowej w przyszłym (odpowiednio - realizacja w 2017).

 

Nie tylko schetynówki

 

Do tegorocznego budżetu zostanie najprawdopodobniej wprowadzona kolejna inwestycja. Chodzi o drogę Policzna-Suskowola, a dokładnie o odcinek długości 700 m, począwszy od skrzyżowania w Policznie (wzdłuż wybudowanego w zeszłym roku chodnika). Koszt inwestycji pokryje zarówno powiat zwoleński, jak i gmina Policzna - po 140 tys. zł każdy.

 

Ucieszyć się też powinni mieszkańcy sołectwa Mostki, którzy po raz kolejny zwrócili się do władz powiatu z prośbą o kontynuację budowy chodnika. - Na zarządzie podjęliśmy decyzję, że możemy w tym roku przeznaczyć na to zadanie 50 tys. zł. Jednocześnie zwróciliśmy się do burmistrz Bogusławy Jaworskiej z prośbą o współfinansowanie tej inwestycji. Gmina Zwoleń dołoży kolejne 50 tys. Jeśli rada powiatu wyrazi zgodę, to wprowadzimy to zadanie do budżetu, a za to 100 tys. zł powinno powstać około 500 m chodnika - zaznacza starosta Urbański.

Skontaktuj się z autorem tekstu: MarBas
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Gózd
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook