Dzisiaj jest poniedziałek, 10 sierpnia 2020 r., 223 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
To może zrewolucjonizować wasze pasieki. Przyjdźcie na konferencje i dowiedzcie się więcej
Dodał: KamZap, 23-11-2018 13:09, odsłon: 2919
ilustracja, źródło: Pixabay.com
ilustracja, źródło: Pixabay.com

W niedzielę 9 grudnia od godziny 9.00 do 20.00 w restauracji "Pod Lipą" w Czarnolesie Czarnolas odbędzie się  I konferencja pszczelarska "Pszczoła włoska w Polsce - Pasieka Cegiełko". W czasie konferencji poruszone będą tematy związane z pszczołami włoskimi. Organizatorzy zapraszają na konferencje wszystkich zainteresowanych pszczołami włoskimi, ale także prowadzeniem pasieki na wysokim poziomie jakościowym i ekonomicznym. 

Dlaczego pierwszą konferencję na temat pszczół włoskich organizują Beata i Andrzej Cegiełko  jako Pasieka Cegiełko? Powodem jest to, że jako pierwsza hodowla w Polsce pod nadzorem Krajowego Centrum Hodowli Zwierząt, sprowadzili do Polski pszczoły włoskie, które jako jedna z 4 ras były dopuszczone od dawna do hodowli. 

 

Już w 2014 roku pierwsze matki pszczele rasy włoskiej zostały zakupione w hodowlach zagranicznych i przeszły pomyślnie badania mofrometryczne potwierdzające czystość rasy. Zostały przez to zatwierdzone jako podstawa hodowlana nowej linii pszczół włoskich pod nazwą "Regine"

Pasieka została zarejestrowana w KCHZ jako "Pasieka hodowlana genetycznego doskonalenia pszczół rasy włoskiej (apis mellifera ligustica ) linii „Regine”.
 

Od 2014 roku prowadzone różne doświadczenia w celu poznania dokładnego zachowania pszczół włoskich, które do dzisiaj pozwoliły na wyodrębnienie cech wpływających na najlepsze wyniki wśród wszystkich ras ze względu na miodność, produkcję wosku pszczelego, pyłku kwiatowego i mleczka pszczelego.  Pszczoły te, zarówno w Polsce jak i w całej Europie i innych kontynentach okazały się bardzo dobrym materiałem genetycznym do tworzenia różnych krzyżówek międzyrasowych w celu podniesienia produkcji miodu i innych produktów pszczelich. Obecnie około 80% pogłowia pszczół na całej kuli ziemskiej to krzyżówki i hybrydy pszczół włoskich. 

Przełamanie trudności odnalezieniem pszczół czystej rasy i sprowadzenie jej do Polski, pozwoliła pszczelarzom Polskim na rozpoczęcie gospodarki pasiecznej z pszczołami czystej rasy włoskiej, a nie z różnymi mieszańcami o cechach często odmiennych od czystej rasy.

 

 

Na spotkanie zadeklarowali przyjazd pszczelarze z całego kraju. Będzie obecny także przedstawiciel KCHZ w Warszawie jako przedstawiciel i nadzorujący program hodowlany pszczół włoskich w Polsce, oraz inni goście.

 

- My jako właściciele pasieki hodującej te wyjątkowe stworzenia, chcemy jak najbardziej przybliżyć wszystkim informacje o pszczołach włoskich – mówią Państwo Cegiełko. - Jesteśmy dumni że właśnie w gminie Policzna i powiecie zwoleńskim została zarejestrowana pierwsza pasieka hodująca pszczoły włoskie z korzyścią dla całego Polskiego pszczelarstwa – dodają.

 

Za uczestnictwo w konferencji należy uiścić opłatę pokrywającą wynajem sali, obiad i dwa serwisy kawowe.

 
  
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
LAPTOP SPRZEDAM
LAPTOP SPRZEDAM
Laptop hp 250 G6 używany w świetnej cenie oczywiście negocjacje też uznaje. Wszystkie szczegóły podaję poniżej:Przekątna ekranu [cal]: 15.6Rozdzielczość ekranu: 1366 x 768Procesor: Intel Core i5-7200UPamięć RAM [GB]: 4Dysk SSD [GB]: 128Bateria wyjmo...
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook