Dzisiaj jest niedziela, 19 maja 2019 r., 139 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
columbusenergy
To był rok pełen inwestycji w Policznie
Dodał: MarBas, 28-12-2015 10:15, odsłon: 3669
Fot. archiwum
Fot. archiwum

Kilometry dróg, inwestycje w bezpieczeństwo przeciwpożarowe czy w oświatę. Rok 2015 był niezwykle pracowity dla Gminy Policzna, ale efekty pracy widać już na pierwszy rzut oka. Co udało się zrealizować? Przypominamy najważniejsze inwestycje.

Rok 2015 był zarazem pierwszym pełnym rokiem pracy Tomasza Adamca na stanowisku Wójta Gminy Policzna. Jak go ocenia? - Wspólne działania Rady Gminy Policzna, pracowników UG oraz moje przyczyniły się do realizacji wyznaczonych na ten rok zadań - komentuje wójt.

 

W tym roku na terenie gminy przebudowano wiele kilometrów dróg, z czego większość udało się zrobić dzięki współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego i Powiatem Zwoleńskim.

 

Drogi gminne

 

W miejscowości Wólka Policka wykonano asfaltową drogę o długości 1000 metrów. Inwestycja kosztowała 222,5 tys. zł, z czego 100 tys. zł pozyskano z Urzędu Marszałkowskiego.

 

W Andrzejówce przebudowano 460 m drogi za kwotę 88 tys. zł, a w Świetlikowej Woli 895 m za niemal 158 tys. zł.

 

W Jabłonowie przebudowano 300 m drogi gminnej (64 tys. zł), a dzięki rozmowom z Gminą Zwoleń i inwestycją z ich strony (wykonanie odcinka o długości 550 m) udało się połączyć tę miejscowość z drogą krajowa nr 12.

 

Ponadto wykonano parkingi przy cmentarzach w Policznie i Czarnolesie oraz zrobiono zjazdy na drogi gminne z drogi krajowej nr 79 w Wojciechówce, Andrzejówce i Policznie.

 

 

Drogi powiatowe

 

W tym roku wspólnie z Powiatem Zwoleńskim zrealizowano dwie duże inwestycje. Pierwszą z nich była przebudowa w ramach tzw. ''schetynówek'' drogi Policzna - Czarnolas - Chechły. Wkład własny Gminy Policzna w inwestycję wartą ok. 1,5 mln zł wyniósł 182,2 tys. zł

 

Kolejne 112,8 tys. zł Policzna zapłaciła za przebudowę 785 metrów drogi powiatowej Policzna - Suskowola (od strony krzyżówek w Policznie).

 

Ponadto w Świetlikowej Woli i Dąbrowie Las odtworzono rowy i wykonano nowe przepusty, co pozwoliło na odwodnienie dróg.

 

 

Zainwestowali w bezpieczeństwo

 

To był rok pełen inwestycji w bezpieczeństwo mieszkańców. Niewątpliwie największą z nich był zakup nowego ciężkiego wozu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Policzna. Szeroką relację z uroczystości przekazania auta wartego niemal 850 tys. zł można znaleźć TUTAJ. Ponadto dla tego OSP zakupiono nowy sprzęt ratowniczy o wartości 39 tys. (wkład własny ok. 18 tys. zł).

 

Zyskały także inne OSP. W Zawadzie Starej utwardzono kostką brukową plac budynkiem straży, a w Czarnolesie wykonano instalację CO w remizie. Ponadto zakupiono tam nowy sprzęt.

 

 

Rozwijają infrastrukturę

 

Duże środki przeznaczono także na konserwację i rozwój sieci kanalizacyjnej oraz wodociągowej. Co zrobiono? M.in. wykonano remont wewnątrz budynku Oczyszczalni Ścieków w Policznie - główny zbiornik oraz instalacja mechaniczna zostały mechanicznie oczyszczone i pomalowane specjalnym środkiem. Koszt zadania wyniósł 30,5 tys. zł.

 

Za niemal 17,5 tys. zł zainstalowano kompensatory mocy biernej w stacjach wodociągowych w Policznie i Czarnolesie oraz w oczyszczalni ścieków, co pozwala oszczędzać na zużyciu energii elektrycznej.

 

60 tys. zł przeznaczono na zakup nowej armatury, takiej jak np. nowe pompy. Ponadto na terenie cmentarzy w Policznie i Gródku oraz przy kościołach w Policznie i Czarnolesie wykonano nowe przyłącza wodociągowe.

 

 

Ale to nie wszystko

 

Spore nakłady poczyniono także na oświatę. Dla przykładu w sali gimnastycznej ZPO w Policznie zmodernizowano parkiet, a w szkole w Czarnolesie przeprowadzono termomodernizację wartą ponad pół miliona zł!

 

Przygotowano także dokumentację pod kolejne zadania, takie jak: modernizacja budynku ZPO w Policznie, ZOZ-u w Policznie czy hydroforni w Czarnolesie.

 

 

Będzie się działo

 

Równie pracowity szykuje się przyszły rok (o planach inwestycyjnych napiszemy w kolejnym artykule). Co ważne, stawki podatkowe pozostały bez zmian, także mimo wielu inwestycji, mieszkańcy nie zostaną obciążeni dodatkowymi kosztami.

 

- Chciałbym zapewnić, że nadal z wielkim zaangażowaniem będę pomagał naszym mieszkańcom, dbał o ich dobro, a także o rozwój infrastrukturalny i kulturalny gminy - zapowiada Tomasz Adamiec.

Skontaktuj się z autorem tekstu: MarBas
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook