Dzisiaj jest poniedziałek, 10 sierpnia 2020 r., 223 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Fabryka Domów Bogucin
I Czarnoleski Festiwal Sztuk „Czerpiąc ze źródeł”
Dodał: MaG, 10-07-2019 15:22, odsłon: 1494
fot.UGP
fot.UGP

W Czarnoleskim Dworku Jana Kochanowskiego, rozpoczął się I Czarnoleski Festiwal Sztuk „Czerpiąc ze źródeł”. Inauguracyjny koncert chopinowski w wykonaniu Edwarda Wolanina rozpoczęto przywitaniem przez Kustosz Muzeum – Marie Jaskot, Wójta Gminy Policzna – Tomasza Adamiec oraz Natalie Wolanin - Prezes Fundacji Rzeka EN, która jest głównym organizatorem.

Festiwal to są także Mistrzowskie Warsztaty Pianistyczne prowadzone przez profesora Edwarda Wolanina, na które przyjechało kilkoro wybitnie uzdolnionych pianistów z całej Polski. Zajęcia odbywają się nie tylko w Muzeum Jana Kochanowskiego, ale również w Parafii pw. Świętej Trójcy w Gródku, gdzie dzięki uprzejmości Księdza Proboszcza Bogusława Kasprzyka można było wstawić instrumenty, które specjalnie na Warsztaty i Festiwal przyjechały z warszawskiego Salonu Muzycznego „Pasja”.

 

Codzienne koncerty odbywają w Dworku lub w Kaplicy w Parku o godz. 17.00, gdzie można mieć okazję posłuchać półrecitalu fortepianowego w wykonaniu Natalii Wolanin, zestawu  pieśni S. Moniuszki, I. J. Paderewskiego, K. Szymanowskiego, M. Karłowicza w wykonaniu Anity Szwacińskiej – sopran Bartosza Szwacińskiego – tenor, z towarzyszeniem Natalii Wolanin. Festiwal miał szansę zaistnieć dzięki wsparciu Partnerów takich jak: Enea spółka Wytwarzanie, Lasy Państwowe i Piekarnia w Czarnolesie.

 


Program Festiwalu jest niezwykle różnorodny i obejmujący dzieła muzyczne od epoki renesansu po muzykę ludową. Podczas koncertów usłyszeć można m.in. recital klawesynowy  w wykonaniu Doroty Stawarskiej z Polskiej Opery Królewskiej, a w repertuarze m.in. utwory z Tabulatury Jana z Lublina, które z całą pewnością słyszał i lubił Jan Kochanowski. Będzie możliwość posłuchać Dorotę Stawarską, tym razem z Zespołem „Okulnicus Ensemble” w składzie - Michał Bereza – skrzypce barokowe oraz Karolina Szewczykowska – viola da gamba. 

 

Niezwykle ciekawie zapowiadał się środowy koncert w wykonaniu miejscowych muzyków ludowych – Zespołu Śpiewaczego z Mierziączki oraz Kapeli ludowej Tadeusza Sałbuta – wielokrotnie nagradzanych na wielu konkursach muzyki ludowej.

 

W kolejnych koncertach zaprezentują się również uczestnicy Warsztatów Pianistycznych, zaś w koncercie finałowym, który odbędzie się w Gródku, 14 lipca o godzinie 12.00 zaprezentują się uczestnicy warsztatów oraz Edward i Natalia Wolanin. Wszystkim tym wydarzeniom muzycznym towarzyszy poezja Jana Kochanowskiego. Szczególnego smaku całemu Festiwalowi nadaje wystawa niezwykle intrygującego malarstwa  młodej, utalentowanej artystki, uczennicy Liceum Plastycznego w Warszawie – Emilii Kudarewko, która jest zachwycona pięknymi pejzażami, wrażeniami muzycznymi i będzie utrwalać je pędzlem na płótnie. 

 

Wernisaż jest prezentowany w budynku Kordegardy przy bramie Parkowej. Mottem Festiwalu jest - „Czerpiąc ze źrodeł...”. Najpiękniejszym tego przejawem jest zachwyt nad przyrodą i historią tego pięknego regionu.  Zapraszamy wszystkich do udziału w Festiwalu. Wszystkich serdecznie zapraszamy życząc niezwykłych i głębokich wrażeń artystycznych. 
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
LAPTOP SPRZEDAM
LAPTOP SPRZEDAM
Laptop hp 250 G6 używany w świetnej cenie oczywiście negocjacje też uznaje. Wszystkie szczegóły podaję poniżej:Przekątna ekranu [cal]: 15.6Rozdzielczość ekranu: 1366 x 768Procesor: Intel Core i5-7200UPamięć RAM [GB]: 4Dysk SSD [GB]: 128Bateria wyjmo...
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook