Dzisiaj jest poniedziałek, 22 lipca 2019 r., 203 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
(Zdjęcia) Święto tradycyjnych melodii, czyli Spotkanie z Piosenką Ludową w Policznie
Dodał: MarBas, 21-08-2017 13:10, odsłon: 3887
fot. Anita Grotkowska
fot. Anita Grotkowska

Aż 25 prezentacji muzycznych mogli zobaczyć wszyscy ci, którzy w niedzielne popołudnie wybrali się do Policzny. W sali gimnastycznej Zespołu Placówek Oświatowych odbyło się XI Spotkanie z Piosenką Ludową. Impreza już dawno temu wpisała na dobre do kulturalnego kalendarza miejscowości i każdego roku przyciąga artystów z terenu całej Ziemi Radomskiej.

Do Policzny zawitało wielu artystów z całej Radomszczyzny, m.in. Zwolenia, Pionek, Zakrzewa, Wolanowa, Kozienic, Radomia czy Iłży. W większości były to zespoły i chóry, nie zabrakło też instrumentów i muzyki granej na żywo. Dla większości nie była to pierwsza wizyta w gościnnej miejscowości.

 

Z racji niesprzyjającej pogody, przegląd odbył się w sali gimnastycznej szkoły. Wszystkich przybyłych przywitali gospodarze: wójt gminy Tomasz Adamiec, dyrektor szkoły Jolanta Kalinowska i Zespół Sobótka z Czarnolasu. Wśród gości, którzy zawitali tego dnia do Policzny byli m.in. starosta Waldemar Urbański czy radny powiatowy Stanisław Bartosiewicz.

 

Zespół Sobótka to nie tylko współgospodarze imprezy, ale także "artystyczna wizytówka gminy". Mają na swoim koncie udział w licznych przeglądach w wielu miastach Polski, a także za granicą. Po reaktywacji, działają nieprzerwanie od 2003 roku. W 2015 za swoją działalność zostali odznaczeni Nagrodą Marszałka Województwa Mazowieckiego.

 


Kierownikiem zespołu Sobótka z Czarnolasu jest Stanisława Baran.

 


Od lewej: Inspektor ds. kultury Jadwiga Wrochna, wójt Tomasz Adamiec i dyrektor ZPO Jolanta Kalinowska.

 

Godziny z muzyką Ziemi Radomskiej

 

Każda z formacji prezentowała po dwa lub trzy utwory. Spotkania w Policznie nie mają charakteru konkursu, więc nie jest powoływane żadne jury do oceny występów. Przegląd ma przede wszystkim integrować poprzez wspólną zabawę, a także służy kultywowaniu tradycji Ziemi Radomskiej. Dla wszystkich występujących gospodarze imprezy przygotowali słodkie upominki w postaci koszy prezentowych.

 

Po kilku godzinach występów przyszła pora na podziękowania. - Jak tu nie lubić takiej muzyki, jak tu was wszystkich nie kochać. Jedno zdanie wystarczy za wszystkie inne: warto tu być, warto was słuchać. To było kilka pięknych godzin przy miłej muzyce i ze wspaniałymi ludźmi - mówił wójt Tomasz Adamiec.

 

- Chyląc czoła przed państwa zaangażowaniem i podziwiając państwa pasje, zapewniam że mury szkoły z ogromną przyjemnością będą państwa gościć również za rok - powiedziała dyrektor Jolanta Kalinowska.

 

Nie zabrakło kwiatów i podziękowań, m.in. dla zespołu Sobótka, dyrektor szkoły czy dla Jadwigi Wrochny, inspektor ds. kultury, która od lat zaangażowana jest całym sercem w organizację różnego rodzaju imprez i wydarzeń kulturalnych.

 

Zwieńczeniem spotkania była wspólna zabawa przy popularnych melodiach.

 


Jednym z gości przeglądu był zespół Piątkowy Stok ze Zwolenia. 

 

Nie mogło też zabraknąć kozienickiego Relaksu, który tego dnia występował również na Dożynkach Gminy Kozienice w Stanisławicach.

 


Jak muzyka ludowa, to i barwne stroje!


Skontaktuj się z autorem tekstu: MarBas
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook