Dzisiaj jest czwartek, 30 maja 2024 r., 151 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Neonowka
[WIDEO] Marzenia się spełniają. W Policznie powstanie Centrum Integracji Społeczności. Dziś podpisano umowę z wykonawcą prac
Dodał: MaG, 05-04-2023 15:50, odsłon: 2610
fot. Mariusz Grotkowski
fot. Mariusz Grotkowski

W ciągu 18 miesięcy w Policznie powstanie nowoczesny i wygodny budynek – Centrum Integracji Społeczności. Dziś umowę w tej sprawie podpisał  wójt Tomasz Adamiec oraz wyłoniony w przetargu przedstawiciel wykonawcy firmy WOJTPOL, Tadeusz Wojtysiak. W wydarzeniu uczestniczył również poseł na Sejm Andrzej Kosztowniak oraz wicemarszałek Sejmiku Województwa Mazowieckiego Rafał Rajkowski.

Budowa Centrum Integracji Społecznej (CIS) w Policznie wraz z towarzyszącą infrastrukturą zlokalizowany będzie w centrum miejscowości w bezpośrednim sąsiedztwie Urzędu Gminy, Ośrodka Zdrowia.

 

Powstałe Centrum Integracji Społecznej (CIS) będzie skupiało w sobie kilka funkcji (społeczną, edukacyjną, rozrywkową) i składało się będzie z budynku głównego, w którego skład będą wchodziły: pomieszczenia dla pobytu dla seniorów, biblioteka, czytelnia, świetlica gminna, pub dla dorosłych, sala widowiskowo - prelekcyjna (wielofunkcyjna) oraz pomieszczenia dla pogotowia ratunkowego.

 

 

- Inwestycja ma na celu stworzenie nowoczesnego wygodnego miejsca do integracji społeczności lokalnej gminy Policzna, ale również gmin sąsiednich, a także mieszkańców sąsiednich powiatów oraz turystów licznie odwiedzających Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie. Inwestycja doprowadzi do stworzenia miejsca nowoczesnego, atrakcyjnego dla mieszkańców gminy i okolic, wyróżniającego się spośród innych tego typu budynków. – mówił podczas dzisiejszej konferencji wójt gminy Policzna, Tomasz Adamiec

 


 

- Punktem wyjścia w projekcie jest dziedziniec - przestrzeń publiczna działająca całą dobę, integrująca wszystkich użytkowników obiektu. Budynek swoim usytuowaniem otwiera się w kierunku ulicy ( drogi krajowej nr 79) - co daje wgląd w życie obiektu i zachęca do współuczestnictwa w aktywnościach oferowanych przez CIS. Dookoła dziedzińca przewidziano zadaszenie, które ochroni odpoczywających i spędzających tam czas ludzi. Wewnątrz dziedzińca przewidziano siedziska i drzewa. W okresie letnim mogą się tutaj odbywać zajęcia oferowane przez świetlicę gminną, po wypożyczeniu książki jest miejsce w cieniu do jej przeczytania, pub może rozstawić na zewnątrz więcej stolików. Jest to idealne miejsce na organizację np. wystawy, kiermaszu czy festynu lub mini koncertu. W jednej części budynku zaplanowano pub dla dorosłych, gdzie można będzie aktywnie spędzać czas -grając w bilard, rzutki czy kręgle lub obejrzeć wydarzenia sportowe (możliwość zorganizowania strefy kibica). – dodaje wójt Adamiec

 

W drugiej części zaplanowano pomieszczenia do spotkań i organizacji uroczystości dla seniorów z terenu naszej gminy, ale również gości, z otwartą „kuchnią społeczną". Zaprojektowano tę przestrzeń bezpośrednio przy świetlicy z uwagi na fakt, że starsze osoby często opiekują się wnukami-przychodząc do CIS, mogliby zostawiać dzieci w świetlicy, a sami spędzać czas w Klubie Seniora. Dodatkowo -umiejscowione w klubie pomieszczenia komputerowe zachęcą seniorów do nauki oraz integracji z młodzieżą, przeciwdziałając wykluczeniu cyfrowemu seniorów.

 

 

Oprócz tego omawiana przestrzeń może pełnić funkcje użytkowe dla rozmaitych warsztatów rękodzieła, artystycznych czy rzemieślniczych -haftowanie, szycie itp. Obok tego zaplanowano również bibliotekę z czytelnią i stanowiskami komputerowymi, gdzie w przyjaznej atmosferze goście mogą zagłębić się w literaturę, śledzić bieżące wydarzenia informacyjne, rozwijać pasje dzięki dostępowi do zasobów Internetu, delektując się smakiem świeżej kawy czy herbaty.

 

 

Sala widowiskowo-prelekcyjna (wielofunkcyjna) -na co dzień przestrzeń dla świetlicy gminnej. Tutaj dzieci i młodzież będzie mogła pograć w gry planszowe, tenisa stołowego, skorzystać z komputerów i Internetu. Będzie można również w tym miejscu realizować zajęcia aerobiku, jak również przeprowadzać sesje Rady Gminy czy prowadzić zajęcia pozalekcyjne celem wsparcia rozwoju i aktywowania młodych ludzi. Poza tym przestrzeń ta może zostać wykorzystywana do wielu innych wydarzeń, warsztatów, koncertów, pokazów filmowych, imprez okolicznościowych, itp.

 

 

Odważny projekt

 

Wicemarszałek Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Rafał Rajkowski pogratulował wójtowi za podjęcie się wybudowania wielofunkcyjnego ale również odważnego projektu jakim jest CIS.

 

 

- Wypada oczywiście pogratulować władzom na ręce pana wójta odważnego projektu. Z pewnością ten projekt będzie na długie lata wyróżniał gminę Policzna i jestem przekonany, że tego typu obiekty będą cieszyły się dużym zainteresowaniem osób, które będą uczestnikami tej przestrzeni i tych możliwości dawania pewnego rodzaju spędzania wolnego czasu każdemu, kto będzie zainteresowany aby wyjść troszeczkę z domu i rzeczywiście zaangażować się w takie życie społeczne całej miejscowości. - pogratulował wójtowi pomysłu budowy CIS, wicemarszałek Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Rafał Rajkowski

 


 

Marzenia się spełniają

 

Poseł Andrzej Kosztowniak nie ukrywał, że jedno z marzeń mieszkańców gminy, ale również wójta Policznej, była budowa obiektu, w którym będzie mogła spotykać się społeczność gminna. Poseł wspomniał również, że budowa Centrum Integracji Społecznej nie mogła by zostać rozpoczęta, gdyby nie wsparcie finansowe w ramach programu Polski Ład.

 

 

 

- Cieszę się, że Polski Ład może wspierać tak ważne inwestycje dla Polski lokalnej. To było naszym celem i mam nadzieję, że w konsekwencji będziemy mogli to wielokrotnie realizować również w gminie Policzna. Dzisiaj przechodzimy do kolejnego bardzo ważnego etapu podpisania umowy i w konsekwencji budowy tego pięknego obiektu. Trzymamy za was państwo bardzo mocno kciuki, aby realizować zadanie zgodnie z harmonogramem, ale sobie życzymy jako mieszkańcy ziemi radomskiej, jako politycy, jako samorządowcy tego, aby przez dziesiątki lat mogli z tego obiektu korzystać. – dodał poseł Andrzej Kosztowniak

 


 

Na zakończenie dzisiejszej konferencji wójt Tomasz Adamiec wręczył posłowi Andrzejowi Kosztowniakowi oraz wicemarszałkowi Rafałowi Rajkowskiemu podziękowania.

 

 

Całkowity koszt inwestycji wynosić będzie 12 milionów 699 tysięcy 750 złotych. Budowa obiektu wsparta została blisko 8,5 milionowym dofinansowaniem w ramach programu Polski Ład oraz kwotą 4 milionów złotych z budżetu Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

 

 Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
ZOBACZ WIĘCEJ
WIĘCEJ +
Już w najbliższą niedzielę, 2 czerwca o godzinie 17:00 Muzeum Jana Kochanowskieg...
Zapraszamy na najnowszy program Romana Żurka, Michała Gawlińskiego i Radosława B...
Autor: Piotr Nowakowski
Wkrótce rozpocznie się modernizacja amfiteatru w czarnoleskim muzeum. Dzi...
Browar Maryensztadt to uznana marka na rynku browarów rzemieślniczych. Ta...
fot.pixabay
O tym, jak ważna dla naszego zdrowia i samopoczucia jest aktywność fizyczna niko...
fot. Urzad Gminy Policzna
W niedzielę, 24 marca, mieszkańcy gminy Policzna mieli okazję uczestniczyć w nie...
fot. Urząd Gminy Policzna
W Policznie powstaje  nowoczesne miejsce pełne atrakcji – jedyne taki...
fot .Urząd Gminy Policzna
19 marca w gminie Policzna odbyło się ważne wydarzenie mające znaczący wpływ na ...
fot. Urząd Gminy Policzna
W Policznie trwają intensywne prace budowlane przy pierwszym w regionie Centrum ...
fot. Urząd Gminy Policzna
Szkoła podstawowa w Policznie oraz budynek użyteczności publicznej w Wilczowoli ...
09 marca 2024 r. (sobota) o godz. 16:00 Ireneusz Domański - Dyrektor Muzeum Jana...
4 marca obchodzimy Światowy Dzień Otyłości. Ten problem dotyka nawet co trzecieg...
fot. Urzad Gminy Policzna
Rakietki w dłoń – pasjonujące zmagania na turnieju tenisa stołowego w Poli...
fot. Urząd Gminy Policzna
Mistrzowie strategii w gminie Policzna – za nami XX Gminny Turniej w Szach...
fot. Urząd Gminy Policzna
13 stycznia w hali sportowo-widowiskowej szkoły podstawowej w Tczowie odbył się ...
fot. Urząd Gminy Policzna
Samorząd gminy Policzna, dbając o komfort i bezpieczeństwo swoich najmłodszych m...
fot. Urząd Gminy Policzna
22 grudnia w Policznie odbyła się sesja Rady Gminy, która jednomyślnie za...
fot. Gmina Policzna
Prawdziwie świąteczna atmosfera w gminie Policzna – szkoły w Czarnolesie i...
fot. Gmina Policzna
Już teraz na placu budowy obok Urzędu Gminy w Policznie widać pierwsze efekty pr...

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Gmina Policzna
Zobacz więcej
MCSW Elektrownia
Zobacz więcej
Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook