Dzisiaj jest poniedziałek, 10 sierpnia 2020 r., 223 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Fabryka Domów Bogucin
[FOTORELACJA] XVIII Spotkania Sobótkowe w Czarnolesie już za nami
Dodał: MaG, 24-06-2019 15:01, odsłon: 2937
fot.Julia Grotkowska
fot.Julia Grotkowska

Koncert zespołu Baciary, wyjątkowy pokaz teatru ognia, kolejny bieg i marsz po zdrowie, spotkanie z poezją ale przede wszystkim świetna zabawa do późnych godzin. W sobotę odbyły się XXVIII Czarnoleskie Spotkania Sobótkowe.

Tradycyjnie impreza podzielona była na dwa bloki. O godzinie 16:00 zebrani spotkali się w amfiteatrze w parku muzealnym, gdzie przybyłych gości w przywitał gospodarz gminy wójt Tomasz Adamiec.

- Witam wszystkich fundatorów, przyjaciół zarówno naszych jak i miejscowości Czarnolas. Ludzie nie bawią się, bo się starzeją tylko starzeją się bo się nie bawią. Miłej zabawy – życzył wszystkim wójt Tomasz Adamiec

Do Czarnolasu zawitali m.in. poseł Leszek Ruszczyk, starosta zwoleński Stefan Bernaciak wraz z wicestarostą Waldemarem Urbańskim, zastępca burmistrza Zwolenia Grzegorz Molendowski, Paweł Sobieszek przewodniczący Rady Gminy Zwoleń, wójt Gminy Kazanów Teresa Pancerz Pyrka a także liczni przedstawiciele świata kultury i sztuki oraz przyjaciele gminy Policzna.

 

 

Wójt Tomasz Adamiec złożył podziękowania za przybycie wszystkim laureatom Konkursu Literackiego „O Dzban Czarnoleskiego Miodu”, a także zdobywców Nagrody imienia Jana Kochanowskiego oraz laureatów i uczestników konkursu „Foto-Poetica”.  


Każdego roku, podczas Sobótek ogłaszane są wyniki konkursu literackiego, a także wręczane są nagrody im. Jana Kochanowskiego. W tym roku jury w składzie Marcin Orliński (przewodniczący), Adolf Krzemiński (sekretarz), Jacek Jan Tatak po przeczytaniu i przeanalizowaniu nadesłanych 76 wierszy w konkursie literackim „O Dzban Czarnoleskiego Miodu” przyznało nagrody i wyróżniło wiersze następujących osób: Pierwszą nagrodę w wysokości 700 zł otrzymał Janusz Pyziński z Dębicy. Fundatorem nagrody był samorząd województwa mazowieckiego. Drugą nagrodę ufundowaną przez burmistrza Zwolenia w wysokości 500 zł otrzymał Andrzej Ziobrowski z Krakowa. Na trzecim miejscu i nagrodę w wysokości 400 zł otrzymała Anna Piliszewska z Wieliczki. Fundatorem nagrody był starosta zwoleński.

Nagrodę specjalną ufundowaną przez Pana Macieja Kosowskiego otrzymał Grzegorz Matyja z Tczowa. Pan Grzegorz również otrzymał nagrodę pieniężną w wysokości 300 zł.

 


Nagrody im. Jana Kochanowskiego w tym roku trzymali: w dziedzinie teatru nagrodę otrzymała Małgorzata Bernatek dyrektor Szydłowieckiego Centrum Kultury za całokształt działalności w zakresie popularyzowania teatru profesjonalnego i amatorskiego, a także za wieloletnie i systematyczne działania na polu krzewienia kultury żywego słowa.  Fundatorem nagrody był marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik. W dziedzinie muzyki nagrodę otrzymała kapela Józefa Wyrwińskiego z Korzyc. Kapela otrzymała nagrodę za wieloletnie kultywowanie tradycyjnej muzyki ludowej przekazywanej z pokolenia na pokolenie. Druga nagrodę również ufundował marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik. Trzecią nagrodę w dziedzinie folkloru i sztuki ludowej za znaczący dorobek w dziedzinie wydobywania, opracowania, prezentowania i dokumentowania autentycznej kultury ludowej otrzymała Stanisława Baran, kierownik zespołu ludowego „Sobótka”. Nagrodę ufundował wójt Gminy Policzna Tomasz Adamiec. Podobnie jak w latach poprzednich przyznane zostały również nagrody w konkursie Foto-Poetica. W kategorii A dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych pierwsze miejsce i nagrodę wójta Gminy Policzna otrzymali ex aequo Karolina Bukowska z Gimnazjum PSP w Suskowli oraz Anna Gniadkowska z PSP w Zwoleniu. Drugie miejsce w konkursie ufundowało Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu otrzymała Sylwia Kruk z gimnazjum PSP w Wierzchowiskach. Trzecią nagrodę ufundowaną przez Stanisława Bartosiewicza otrzymała Amelia Jedlikowska z PSP w Dobieszynie oraz Wiktoria Muniak z PSP w Suskowoli.

 Ważnym punktem corocznych Czarnoleskich Sobótek są tradycyjne obrzędy. Tuż po nich około godz. 19:00 impreza przeniosła się na dużą scenę, a na wszystkich chętnych czekała cała masa atrakcji. Były występy dzieci i zespołów folklorystycznych, ale również koncerty gwiazd.

 


W tym roku dla publiczności zagrał zespół Bene, a kilkadziesiąt  minut później publiczność rozgrzewał zespół grający największe przeboje disco polo Hit Boyz. Gwiazdą wieczoru tegorocznych Sobótek był zespół Baciary, a tuż po nim wszyscy mogli podziwiać efektowny pokaz Teatru Ognia. Wspólna zabawa trwała do późnych godzin nocnych.


Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
LAPTOP SPRZEDAM
LAPTOP SPRZEDAM
Laptop hp 250 G6 używany w świetnej cenie oczywiście negocjacje też uznaje. Wszystkie szczegóły podaję poniżej:Przekątna ekranu [cal]: 15.6Rozdzielczość ekranu: 1366 x 768Procesor: Intel Core i5-7200UPamięć RAM [GB]: 4Dysk SSD [GB]: 128Bateria wyjmo...
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook