Dzisiaj jest niedziela, 19 maja 2019 r., 139 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
columbusenergy
W prezencie na wycieczkę do Kazimierza
Dodał: anex, 05-10-2015 09:25, odsłon: 1166
fot. gimnazjum-zwolen.pl
fot. gimnazjum-zwolen.pl

Klasy pierwsze wraz z Samorządem Uczniowskim Publicznego Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego 24 września udały się na wycieczkę krajoznawczą do malowniczego Kazimierza nad Wisłą. Był to prezent dla pierwszaków, który okazał się strzałem w dziesiątkę!

Wycieczka ta była ogromną niespodzianką zarówno dla uczniów, jak i ich rodziców, gdyż dzięki hojności sponsorów oraz pomocy Samorządu Uczniowskiego i Rady Rodziców był to prezent dla pierwszaków w ramach integracji grupy rówieśniczej. Nieprzypadkowo został wybrany pobliski Kazimierz, gdyż jest to urocze, klimatyczne i renesansowe miasteczko, które już od dawno było inspiracją dla artystów i malarzy. Na uczniów czekało wiele atrakcji i malowniczych miejsc, a całą wyprawę umilali przewodnicy, którzy przybliżyli historię miasta oraz zwiedzanych zabytków.

 

Wędrówka rozpoczęła się od przejścia wąwozem Norowy Dół, następnie dzieci odwiedziły basztę, gdzie mogły podziwiać panoramę miasta i okolic oraz ruiny zamku. Stamtąd wyprawa na Górę Trzech Krzyży. Następnie cała grupa przemaszerowała przez kazimierski rynek, przyglądając się zabytkowym kamienicom, aż dotarli do klasztoru Ojców Franciszkanów, który znajduje się na wzniesieniu zwanym dawniej Wietrzną Górą.

 

Wycieczka zaliczona do udanych!

Dzieci opuściły piękne zabytkowe miasto z plecakami pełnymi pamiątek, wśród których nie mogło oczywiście zabraknąć kogutów z ciasta, z których słynie. Z pewnością to nie ostatnia taka wycieczka!   
Skontaktuj się z autorem tekstu: anex
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook