Dzisiaj jest niedziela, 19 maja 2019 r., 139 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
https://www.facebook.com/sitarski.ireneusz/
Sukces zwoleńskich gimnazjalistów w ogólnopolskim konkursie
Dodał: MarBas, 07-12-2015 16:02, odsłon: 5313

Uczniowie klas II i III: Agata Błazik, Wojciech Imański, Szymon Pyryt, Bartosz Skorek, Klaudia Urbanek i Natalia Woźniak zdobyli wyróżnienie w prestiżowym ogólnopolskim konkursie historycznym.

Organizatorem odbywającego się regularnie od 1996 roku konkursu ''Historia Bliska'' jest ośrodek KARTA - niezależna organizacja pozarządowa, jedna z najbardziej zasłużonych w gromadzeniu wspomnień świadków dziejów XX wieku.

 

Konkurs cieszy się ogromnym prestiżem wśród miłośników badania naszej przeszłości. Nadesłane teksty, filmy lub prezentacje ocenia jury złożone z wybitnych historyków. Nagrodzone i wyróżnione prace są następnie publikowane w Internecie.

 

W tym roku przypadała XVIII edycja konkursu, zorganizowana wokół wspólnego tematu „Historia bliska nieodkryta, nieopowiedziana, niewysłuchana...”. Uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego w Zwoleniu wzięli w niej udział, wysyłając pracę „Wysadzeni”. Musieli sprostać także osiągnięciom ich poprzedników, bowiem szkoła uczestniczyła w konkursie już po raz ósmy. Jak dotąd, w latach 2004-2012 dziesięcioro gimnazjalistów pod opieką Cezarego Imańskiego zdobyło trzy razy nagrody, a czterokrotnie – wyróżnienia

 

Ten sam opiekun stworzył tym razem zespół złożony z uczniów klas II i III: Agaty Błazik, Wojciecha Imańskiego, Szymona Pyryta, Bartosza Skorka, Klaudii Urbanek i Natalii Woźniak. Pracowali od lipca, przeprowadzając wywiady z 19 osobami dzielącymi się wspomnieniami z II wojny światowej. Powstała praca opisująca traumatyczne przeżycia mieszkańców Ziemi Zwoleńskiej w latach 1944-1946

 

Uczniowie Publicznego Gimnazjum decyzją jury otrzymali w tym roku wyróżnienie. Wśród 16 docenionych prac, nadesłanych z różnych stron Polski, najwięcej było dziełem licealistów, 4 przygotowali gimnazjaliści, a tylko zwoleńska pochodziła z województwa mazowieckiego.

 

Cezary Imański, red.

Skontaktuj się z autorem tekstu: MarBas
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook