Dzisiaj jest niedziela, 19 maja 2019 r., 139 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
https://www.facebook.com/sitarski.ireneusz/
Spotkanie z poezją w Publicznym Gimnazjum
Dodał: anex, 02-04-2015 11:21, odsłon: 5288

 

W Publicznym Gimnazjum w Zwoleniu młodzież recytowała wiersze. Marzec jest miesiącem poezji, dlatego też pani Elżbieta Kramek oraz Ilona Molendowska, zorganizowały „Spotkanie z poezją”, które na długo pozostanie w pamięci.

Gościem specjalnym była Renata Pogorzelska – Wojtaszek -  poetka regionalna. Dzięki swojej twórczości autorka zabrała gości w sentymentalną podróż po życiu.  Liryka pani Pogorzelskiej jest bardzo przemyślana. Jej teksty to idealne połączenie dowcipu i powagi, spokoju oraz radości.

 

Kolejną część spotkania opartą na scenariuszu pt. „Wędrówką życie jest człowieka” poprowadziła uczennica klasy III b - Kinga Liberska, zaś wiersze gościa, które wplecione były w scenariusz, zaprezentowali poszczególni uczniowie: Maja Binienda, Kinga Chołuj, Małgorzata Grabara, Weronika Grabowska, Karolina Kramek, Aleksandra Mroczek,  Ania  Zalewska, Daria Wątorska, Wojciech Imański, Kamil Mazur i Daniel Kwapiński oraz nauczycielki: Danuta Imańska, Elżbieta Chachlowska, Agnieszka Kaczmarska, Elżbieta Kramek i Ilona Molendowska.

 

Widownia mogła nie tylko wsłuchać się w twórczość artystki, ale również w oprawę muzyczną, która także dostarczyła moc pozytywnych emocji i wzruszeń. Były to piosenki rodzimych piosenkarzy, a uczniowie: Julia Markowska, Daria Wątorska oraz Jakub Kowalczyk wraz z gitarzystą Dominikiem Krawcem poprzez swoje interpretacje, nadali im nowy, młodszy blask. Uwieńczeniem była piosenka pt. „Poeci nie zjawiają się przypadkiem” zaśpiewana przez Elżbietę Chachlowską.

 

Na zakończenie spotkania odbyło się podsumowanie konkursu dotyczącego poezji patrona szkoły – Jana Kochanowskiego. Konkurs został przeprowadzony 27 lutego 2015 r. Laureatki: Kinga Chołuj, Aleksandra Mroczek i Daria Wątorska otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczowe, a także tomik wierszy gościa specjalnego z dedykacją.

 

fotografie wykonał Robert Nowak


Skontaktuj się z autorem tekstu: anex
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook